Поради лікаря: що робити при панкреатиті
Добавив:
Коментарів: 0
Добавлено: 27-01-2017, 14:54
Переглядів: 266

Випадок з лікарської практики: чоловіка 50 років привезла «Швидка». Напередодні з приятелями він відзначив закінчення строкової роботи. Трохи випили, закусили чим доведеться. А сьогодні — нестерпний оперізуючий біль змусив викликати «Швидку». Та й до цього помічав деякі відхилення у стані здоров'я: після випитої чарки спиртного протягом кількох днів був рідкий стілець, періодично з'являвся біль то в надчеревній ділянці, то в попереку, то в лівій половині грудей.

Поради лікаря: що робити при панкреатиті

 

У пацієнта виявилося загострення хронічного запального процесу в підшлунковій залозі — панкреатит. До відома: у чоловіків найчастішою причиною цього важкого прогресуючого захворювання є алкоголь. Причому не тільки у тих, хто п'є постійно і у великих дозах. Чарка перед їжею «для апетиту», випадкові випивки — цього цілком достатньо для того, щоб виникло запалення підшлункової залози.

У жінок панкреатит найчастіше розвивається на тлі захворювань жовчовивідних шляхів. Висновок, отже, може бути один; у профілактиці хронічного панкреатиту головне-повне виключення спиртного і своєчасне лікування хвороб шлунка, печінки, кишечника.

Лікар в залежності від особливостей перебігу хвороби, супутніх захворювань та ускладнень призначає індивідуальне лікування. Важливо не тільки акуратно приймати ліки, а й дотримуватися рекомендацій, що стосуються режиму праці, відпочинку, поведінки та харчування.

Для тих, хто страждає хронічним панкреатитом особливо важливий достатній сон (не менше 7-8 годин), необхідні йому і щоденні прогулянки на свіжому повітрі. Повноцінний відпочинок попереджає розвиток у таких хворих слабкості, швидкої втомлюваності, дратівливості. Помічено, що загострення панкреатиту нерідко виникає на тлі психоемоційного напруження або фізичної перевтоми. Якщо стан не поліпшується, хворому слід подумати про перехід на іншу, легшу роботу.

Не рекомендується довго сидіти, тому що при цьому посилюється тиск на ділянку підшлункової залози, що може призвести до виникнення або посилення болю. На роботі через годину-дві сидіння за столом кілька хвилин походіть, постійте. Вдома час від часу полежте або посидьте напівлежачи в кріслі. Фізичне навантаження на черевний прес треба обмежувати, не носіть тугі пояси та ремені.

Надзвичайно важливо правильно харчуватися. Це дозволяє попередити загострення захворювання, зменшити або зняти біль. Основний принцип дієтотерапії при хронічному панкреатиті — прийом їжі невеликими порціями 4-6 разів на день. Не слід вживати гарячі і особливо холодні страви і пити такі напої. Поза загострення дозволяються черствий пшеничний хліб, супи вегетаріанські (овочеві, круп'яні), другі страви з нежирних відварних яловичини і риби у вигляді парових котлет, тефтелей, рулетів, суфле. Овочі (картопля, буряк, морква) потрібно відварити, можна приготувати з них вінегрет. Вершкове масло — в невеликих кількостях; краще додавати в страви рослинну олію (соняшникова, кукурудзяна, оливкова). Каші готують тільки на воді з вівсяної, рисової, гречаної крупи. Рекомендуються локшина, вермішель, макарони у відварному вигляді, нежирний сир.

Доведеться повністю виключити з раціону наваристі м'ясні, рибні, курячі, грибні супи і бульйони, яловичину, баранину, свинину, гусяче і качине м'ясо, гриби, консерви, копчення, соління, маринади, цибуля, часник, редиска, смажені, тушковані страви, торти, тістечка, пироги, млинці, здобне печиво, шоколадні цукерки, незбиране молоко, газовані напої, міцні каву та чай.

Якщо загострення виникло, а проявляється воно болем, здуттям живота, розладом діяльності кишечника, потрібно лягти в ліжко, покласти холод на живіт і до приходу лікаря нічого не їсти.

Зазвичай лікуючий лікар, призначаючи медикаменти, рекомендує одночасно приймати полівітаміни, особливо вітаміни групи В, а також лужні мінеральні води. У домашніх умовах мінеральну воду (Боржомі) п'ють місяць-два, потім, порадившись з лікарем, курс можна повторити. Вода повинна бути кімнатної температури, без газу. Пити по 100-150 грамів через півгодини - годину після їжі.

Лікування на курорті (питне) ефективно не раніше ніж через два місяці після стихання загострення. Фізіотерапевтичні процедури і грязелікування не показані.

Для хворого хронічним панкреатитом особливо небезпечно самолікування, прийом за порадою родичів або знайомих якихось «чудодійних» народних засобів, зарубіжних ліків, не перевірених і не пройшовши апробацію в нашій країні. Вони можуть викликати загострення захворювання і при відсутності необхідного лікування привести до такого важкого загрозливого життя ускладнення як некроз підшлункової залози. Єдиним порадником для хворого має бути лікуючий лікар!



Джерело /
Інформація
Відвідувачі, Ви так само можете залишити коментарі до даної публікації
Схожі новини:
    Нові ідеї за старими стінами

    Нові ідеї за старими стінами

    Достойно, інтелігентно,гонорово завершив своє перебування на посаді голови правління СВК «Зоря» заслужений працівник сільського господарства України Василь Скорейко

    Достойно, інтелігентно,гонорово завершив своє перебування на посаді голови правління СВК «Зоря» заслужений працівник сільського господарства України Василь Скорейко

    Кіцманський районний центр зайнятості провів робочу нараду з роботодавцями

    Кіцманський районний центр зайнятості провів робочу нараду з роботодавцями

    Китайський Новий рік почнеться 28 січня

    Китайський Новий рік почнеться 28 січня

    Державна міграційна служба  відповідає на найпоширеніші запитання щодо ІD-карток

    Державна міграційна служба відповідає на найпоширеніші запитання щодо ІD-карток

 Залишити коментар


Погода
Погода у Вижниці

вологість:

тиск:

вітер:

Погода у Глибоці

вологість:

тиск:

вітер:

Погода у Заставні

вологість:

тиск:

вітер:

Погода у Кельменцях

вологість:

тиск:

вітер:

Погода у Кіцмані

вологість:

тиск:

вітер:

Погода у Новоселиці

вологість:

тиск:

вітер:

Погода у Путилі

вологість:

тиск:

вітер:

Погода у Сокирянах

вологість:

тиск:

вітер:

Погода у Сторожинці

вологість:

тиск:

вітер:

Погода у Хотині

вологість:

тиск:

вітер:



Особистий кабінет
Забули пароль?
Реєстрація на сайті