Житель Тереблечі знайшов свою маму завдяки програмі «Жди мене»
Добавив:
Коментарів: 0
Добавлено: 2-03-2017, 09:43
Переглядів: 178

Володимир Стратулат звернувся до телевізійників ще у 2002 році, і ось днями знімальна група з київської кіностудії імені Довженка та телеканалу «Інтер» прибула до Тереблечі та відзняла сюжет для передачі.

Історія життя Володимира Стратулата з Тереблечі радше нагадує фільм. На його життєвому шляху було стільки «крутих поворотів», що і найпотужніші режисери та сценаристи могли б позаздрити. Народився він у Росії, у Ростовській області.

Туди, — розповідає пан Володимир, — мої батьки поїхали, аби заробити гроші для власного будинку. А познайомились вони у Казахстані, коли тато проходив військову службу. Мама була родом із міста Люберці, що під Москвою. Після армії вони приїхали на маленьку батьківщину батька, а вже через деякий час перебралися до міста Донецьк з Ростовської області.

Згодом батьки В. Стратулата разом з маленьким хлопчиком повернулися додому, придбали невеличку хатинку під лісом і почали облаштовувати сімейне вогнище. Однак, в якийсь момент щось пішло не так. Одного дня мама взяла Володимира, якому було лише півтора року і відпривилась до Москви. Батьку залишила тільки невеличку прощальну записку.

Там, — каже мій співрозмовник, — мама віддала мене в дитячий будинок, але планувала через деякий час забрати назад. Проте, тим часом, з’явилась сім’я, яка хотіла мене усиновити. Аби отримати згоду батька, відправили відповідний запит на батьківщину. Так він дізнався, що я перебуваю у дитбудинку і забрав мене до себе. То був 1961-ий рік.

Роки минали, пан Володимир ріс з татом та мачухою, закінчив школу і пішов служити до війська. Саме під час служби він почав шукати свою біологічну маму Олімпіаду Антонівну. Аби знайти її, писав до паспортних столів, але звідусіль приходила одна і та ж невтішна відповідь: «Така особа у нас не значиться». Не дали результатів і пошуки мами у Хабаровську, куди пан Володимир переїхав у 1983 році.

Тим часом наш герой закінчив школу офіцерів у Волгограді і став завідуючим будинком культури при військовій частині у Хабаровську. У 1992 році, після розпаду Радянського Союзу, перевівся на службу на КПП «Порубне», однак увесь цей час пошуки матері не припинив.

Як військовий, — розказує він, — отримав квартиру у Кременчузі. Їздив туди раз у три місяці, аби розрахуватись за квартплату. В одну із таких поїздок вирішив звернутись до програми «Жди мене» у Києві. Виступив приблизно вісім хвилин в ефірі і так люди дізнались мою історію. Було це ще у 2002 році. Найцікавіше те, як я дізнався згодом, що і мама мене шукала через програму «Жди мене», куди вона звернулась у 2000-му.

Тривалий час від телевізійників не було ніяких втішних звісток і лише на початку нинішнього року довгі пошуки дали результат. За словами пана Володимира, у січні з ним зв’язались люди з програми «Жди мене», які повідомили, що його мама, яку він шукає ще з солдатських років, проживає у місті Кемерово.

У суботу, 11 лютого, — продовжує свою розповідь мій співрозмовник, — до мене приїхала група з кіностудії імені Довженка та телеканалу «Інтер», аби відзняти сюжет для програми. В її складі були шестеро осіб. Їх я зустрів, за доброю буковинською традицією, з хлібом-сіллю. Знімали вони цілий день: зафільмували і мене, і мій дім, і мою родину, і село.

Чому ж від звернення в програму і до отримання результату пройшло майже 15 років? Звісно, це питання В. Стратулат адресував і телевізійникам. Їх відповідь була вельми лаконічною: «Не забувайте, що через нас 4 мільйонів людей шукають один одного».

Минулого тижня пан Володимир відправився у Київ на зустріч з мамою. Разом з ним у столицю поїхали донька, яка народилась у Хабаровську та один друг. Зйомки передачі були заплановані на середу, 22 лютого, а її показ має відбутись вже найближчим час. Принагідно додам, що програма «Жди мене» виходить в ефір щопонеділка о 15:20 на телеканалі «Інтер».

Георгій СЕМЕНЮК.Джерело http://hlyboka.rayon.cv.ua/
Інформація
Відвідувачі, Ви так само можете залишити коментарі до даної публікації
Схожі новини:
Особистий кабінет