У Багринівці спільними зусиллями встановили новий котел у школі, а на черзі — інші справи для користі села
Добавив:
Коментарів: 0
Добавлено: 29-03-2017, 11:18
Переглядів: 272

Колишній директор бібліотеки Чернівецького університету Костянтин Мандичевський, режисер та сценарист Євген Латій, економіст Міхай Патраш, який увів у Молдові лев, як національну монету, письменник Міхай Препеліца, який був висунутий Румунією на премію Нобеля — представники різних професій та різних поколінь. Однак, щось спільне у них все таки є. Мова йде про місцину, де вони народились та звідки рушили у життєву дорогу, яка увінчалась успіхом.

У Багринівці, адже саме вона об’єднує цих видатних людей, про них ніколи не забували і цю хорошу традицію не збираються порушувати і надалі. Як розповідає директор місцевої школи Михайло Акатріні, саме вони є найбільшою гордістю навчального закладу, який бере свій початок з далекого 1884 року і з того часу зазнав багатьох змін.

— Приміщення нашої школи, — каже пан Михайло, — зведене у декілька етапів. Нині у нас навчаються 170 учнів, хоча років десять назад ця цифра доходила до 300. Проте, варто сказати, що з подібною проблемою стикаються майже всі навчальні заклади району і пов’язано це, в першу чергу, із спадом народжуваності. Наприклад, у Багринівці минулоріч померло 30 осіб, а на світ з’явились лише 6 малюків.

За словами директора Багринівської ЗОШ, протягом останніх років навчальний заклад, яким він керує вже майже 30 років, взяв участь у двох проектах. Один з них — у 2003-2005 роках за сприяння Українського фонду соціальних інвестицій, коли були проведені зовнішні роботи, а також відремонтовано котельню. Але з часом два котли польського виробництва відслужили своє і, до того ж, вийшла з ладу вся траса. Відтак, як бачимо, необхідно було діяти швидко і рішуче. І спільними зусиллями дирекції школи, управління освіти та депутата Глибоцької районної ради від цього села Василя Патраша вдалось встановити новий котел з великими потужностями, а також повністю поміняти всю трасу.

— Необхідні кошти, — розповідає Василь Патраш, — виділили з районного бюджету через управління освіти. А це, небагато-немало — близько 400 тисяч гривень.

В. Патраш додає, що на черзі — нові справи для користі рідного села. Зокрема, багринівський народний обранець планує загравіювати дороги і веде у цьому напрямку перемовини з управлінням автомобільних доріг, яке обіцяє 100 машин гравію для багринівських шляхів. Також він подав проект щодо заміни даху в амбулаторії. Там ситуація доволі проблематична — дах прогнив і шифер падає, а відтак Василь Радулович зробив кошторис і очікується, що у червні –липні будуть виділені кошти для цього.

Георгій СЕМЕНЮК.

Фото автора.Джерело http://hlyboka.rayon.cv.ua/
Інформація
Відвідувачі, Ви так само можете залишити коментарі до даної публікації
Схожі новини:
Особистий кабінет