Справа життя — творчістю запалювать серця
Добавив:
Коментарів: 0
Добавлено: 29-03-2017, 11:37
Переглядів: 167

Наша героїня належить до тих щасливих людей, у яких покликання перейшло у професію.  Хист до аматорського мистецтва привів її на режисерський відділ Чернівецького  музичного училища ім. Сидора Воробкевича та допоміг успішно отримати диплом про його закінчення. Навчання давалося легко, бо неабиякі практичні навички Оля уже здобула, із завзяттям і повною самовіддачею працюючи у Старововчинецькому будинку народної  творчості та дозвілля. Інакше тут працювати було неможливо: адже  символічний запалений факел аматорства і одержимості до справи вона отримала  від шанованих хранителів народного фольклору Василя Петровича та Домки Григорівни Жовтюків, Віри Григорівни Ткачук. Бережно створене і викохане попередниками, Оліяна Василівна з великою когортою однодумців і помічників взялася примножувати і розвивати.  Вдалося залучити і згуртувати навколо спільної справи ще чимало небайдужих, які за покликанням серця присвячують своє дозвілля мистецтву, намагаються реалізувати себе як особистість через творчість!

При Старововчинецькому БНТД є колектив, який вартий того, щоб про нього говорити  лише віршами:

Жінки співають —

                          солодко чи гірко,

Полин чи квіти, їм усе дарма.

Спинися мить, коли співає жінка

Вона півсвіту серцем обійма.

Ці слова — про наших славних жінок із народного аматорського фольклорного колективу «Вишиванка», якому уже 30 років. Без їх виступу не обходиться жодне свято у селі. Їх душевні пісні линули з багатьох сцен України, Румунії, Угорщини. Особливо запам’ятався виступ на сцені Національного палацу «Україна» у Києві. А скількох вдячних слухачів вони ще зачарують!

Поповнюють лави аматорів молоді таланти, яких відшуковують і відшліфовують їхню майстерність Оліяна Василівна та художній керівник БНТД Анатолій Григорович Балан. З юними читачами наполегливо працює бібліотекар Віра Василівна Кінащук і вони теж займають найвищі сходинки на обласному конкурсі.

Виставки вовчинецьких майстринь-рукодільниць: вишивальниць, в’язальниць, любителів ткацтва, які організовуються у БНТД, зачаровують барвами, фантазією, умінням. А ще свідчать про збереження традицій, їх продовження, адже організовуються вони під гаслом: «Сьогоднішнє і давнє — без вузла і час наспів цей вузол зав’язати».

В усіх концертах, творчих вечорах, фестивалях, днях села, зустрічах учасниками є представники усіх вікових категорій — від вихованців дошкільного закладу до найстаршої і найповажнішої жінки у селі — 95-річної Фрозії Іванівни Червінської. Адже сам директор БНТД належить до тих працівників культури, які іскрами своєї творчості запалюють серця і ведуть за собою велику армію аматорів народного мистецтва. Усі традиційні народні свята, колядування, щедрування, вітання односельчан не обходяться без колективу БНТД.

Сама Оліяна Василівна у двох останніх районних конкурсах професійної майстерності стала переможцем, а з області двічі  привезла для району почесні призові місця. Завзятість і старання у роботі, досягнення очолюваного нею колективу не залишилися непоміченими: у 2011 році Оліяна Василівна нагороджена Почесною грамотою Міністерства культури України, а у 2014 році дипломом І ступеня за перемогу у обласному конкурсі-огляді на кращий будинок культури.

А ще наш директор БНТД встигає активно виконувати обов’язки депутата Старововчинецької сільської ради двох останніх скликань.

З нагоди  молодого ювілею бажаємо Вам, Оліяно Василівно, нових мистецьких перемог, успішної реалізації творчих ініціатив і нових культурних проектів. Бажаємо, щоб пісня Вас ніколи не покидала, серце Ваше завжди співало, а душа раділа від любові, віри і добра. Завзяття Вам, щирих посмішок та вдячних аплодисментів!

Хай дасть Бог Вам сили і натхнення, тоді буде світ навколо нас веселішим і добрішим!

Лідія Гищук.Джерело http://hlyboka.rayon.cv.ua/
Інформація
Відвідувачі, Ви так само можете залишити коментарі до даної публікації
Схожі новини:
Особистий кабінет