До столиці через «маленьку волинську Швейцарію» та інші визначні місця України
Добавив:
Коментарів: 0
Добавлено: 29-03-2017, 13:32
Переглядів: 261

Минулого тижня делегація з Глибоцького району на чолі з головою райради Петром Панчуком здійснила дводенний візит до столиці України, під час якого відбулось ряд важливих зустрічей, а також подорожей визначними місцями нашої країни. До складу делегації увійшли депутати райради, сільські голови, працівники апарату райради та інші представники місцевого самоврядування. Ініціатором та організатором поїздки виступив народний депутат України Григорій Тіміш.

У Києві пообіцяли підтримку

Одна з основних причин перебування нашої делегації у Києві — зустріч з віце-прем’єр-міністром України, міністром регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства Геннадієм Зубком. Нардеп Григорій Тіміш, керівники району Петро Панчук та Георгій Придій, голова Асоціації органів місцевого самоврядування Глибоцького району Михайло Сирбу та представники окремих громад ознайомили віце-прем’єра з проблемами нашого району, зокрема в освітянській сфері.

Як пише на своїй сторінці у Facebook Г. Тіміш, під час цієї зустрічі було обговорено питання реалізації пріоритетних проектів в районі за рахунок коштів Державного фонду регіонального розвитку у 2017 році. Він же додає, що Геннадій Зубко пообіцяв підтримку з боку держави щодо завершення будівництва Йорданештської школи, а також щодо створення нових ОТГ на території району. Сподіваємось, що обіцянки зрушаться з місця і перейдуть у стадію конкретних дій, адже не дарма кажуть, що хто стукає, тому й відчиняють.


Аби потрапити у Верховну Раду треба пройти декілька кордонів охорони

У кулуарах українського парламенту для нас була організована і цікава екскурсія, під час якої ми побачили на власні очі, чим «дихає» Верховна Рада  та як працюють люди, яких ми вибрали захищати наші інтереси. Найперше, що хочеться відзначити це велика кількість правоохоронців, які пильнують будівлю парламенту та народних обранців. Аби потрапити у Раду нам довелось пройти декілька кордонів охорони. За роботою парламентарів ми спостерігали з балкону сесійної зали, де знаходиться ложа для преси. Проте, і звідти видно було, що присутніх депутатів було вельми не густо. Як нам пояснили, це звична картина для п’ятниці і на те є свої причини, як поважні, так і не дуже.


Межигір’я — 136 гектарів розкоші та багатства

У столиці нашої країни глибоцька делегація відвідала не лише парламент. Насамперед, нам запам’ятаються надовго відвідини Києво-Печерської Лаври, яка є однією з найбільших православних святинь України та визначною пам'яткою  історії та архітектури. Заснована у 1051 році, нині вона охоплює площу  у понад 20 гектарів. Звісно, обійти всю територію нам не вдалось, але те, що побачили дійсно вражає: і Успенський собор, і Трапезна церква, яка є наймолодшим храмом Лаври, і Велика лаврська дзвіниця, висота якої сягає близько 100 метрів, і печери, де знаходяться мощі 75 святих.

«Зарядившись» позитивною енергією у Києво-Печерській Лаврі, ми рушили далі. Однією з наступних наших зупинок стало славнозвісне Межигір’я, де жив екс-президент України Віктор Янукович. Загальна площа колишньої резиденції Януковича становить 136 гектарів. І чого тільки немає тут: від розкішних маєтків до вражаючих місцях для релаксації. Словом, любив Віктор Федорович жити на «широку ногу». Побачили ми і всім відомі пеньки, на яких бігав В. Янукович. Хотіли б і ми здійснити забіг по ним, але наразі це заборонено.


Перед столицею — історичні пам’ятки Тернопілля та Рівненщини

Дорогою до Києва у нашої делегації також була насичена програма, яка носила пізнавальний характер. Багато цікавої інформації кожен з нас взяв для себе під час відвідин історичних пам’яток Західної України. Одна з них — Збаразький замок, який знаходиться на Тернопільщині. Він був споруджений у 16261631 рр. за проектом італійського архітектора Вінченцо Скамоцці під керівництвом військового інженера Андреа дель Аква. Вхід на територію середньовічної пам’ятки лежить через міст. Палати двоповерхової будівлі служать виставковими залами, де знаходяться стародруки і рукописні книги, предмети інтер’єрів релігійних споруд XVII – XIX століть, колекційна зброя, лицарські обладунки та багато чого іншого. Загалом тут відкрито більше 25 виставкових залів.

У Збаразькому замку нашу делегацію зустріла голова місцевої районної ради Світлана Боднар, яка обговорила з глибоцькими колегами ряд питань, які стосуються місцевого самоврядування. Пізніше пані Світлана на своїй сторінці у Facebook висловила сподівання, що зустріч, яка відбулась у четвер, 23 березня, заклала підгрунття для налагодження співпраці між Збаразьким та Глибоцьким районами. Нехай так і буде.


Місто невеличке, але сповнене історії та цікавих фактів

Інші визначні місця у Тернопільській області, де ми побували — Вишнівецький палац (колишня резиденція представників князівського роду Вишневецьких) та містечко Кременець, яке ще називають «маленькою волинською Швейцарією», або ж «волинськими Афінами». Останнє, до слова, має дуже цікаву історію. На горі Бона, на висоті 397 метрів над рівнем моря знаходиться замок, якого багато хто хотів завоювати, але нікому це не вдавалось. Відоме містечко також завдяки місцевому ліцею, в якому, до речі, аби заохотити учнів до навчання використовувалась доволі оригінальна методика: після уроку відмінники били лінійкою «двієчників». Є у Кременці ще й жіночий монастир, ботанічний сад, музей імені Юліуша Словацького, на реконструкцію якого поляки виділили 1 млн. євро, а також єдина в Україні санна траса, де готують олімпійців. Розвинений тут і такий вид спорту, як дельтапланеризм. Ще один цікавий факт — у Кременці навчаються більше 4 тисяч студентів. І всі ці речі  — у місцевості, населення якого трохи перевищує позначку 20 тис. людей. Як бачимо, містечко сповна заслуговує на порівняння з Швейцарією та Афінами.


Не лише екскурсія, а й обмін думками та досвідом

Чимало приємних вражень залишось у нас і після візиту історичних та архітектурних пам’яток Рівненської області. Серед іншого ми побували у Дубенському замку, збудованому на берегах річки Іква. Окрім цікавої екскурсії, тут представники місцевого самоврядування Глибоччини мали змогу поспілкуватися з колегами з Дубно в особі голови місцевої районної ради Олександра Козака. Не могли вони не зачепити питання децентралізації та обмінятись власним досвідом. Скажімо, пан Козак вважає, що чим більшими будуть новостворені громади, тим більше у них шансів для нормального існування та повноцінного розвитку.

Георгій СЕМЕНЮК.

Фото автора, Петра Митранюка та зі сторінки Facebook Григорія Тіміша.

Джерело http://hlyboka.rayon.cv.ua/
Інформація
Відвідувачі, Ви так само можете залишити коментарі до даної публікації
Схожі новини:
Особистий кабінет