У Румунії вшановували українського Кобзаря
Добавив:
Коментарів: 0
Добавлено: 30-03-2017, 12:04
Переглядів: 211

Минулої суботи у Сучавському повіті Румунії відбулися заходи, присвячені Шевченківським дням, які протягом березня місяця проходять не тільки в Україні, а і в багатьох країн світу, де шанують творчість великого Кобзаря. У наших сусідів свято  організував Союз Українців Румунії - Сучавська повітова організація, якою керує пан Ілля Саучук.

У заходах брали участь керівники Сучавського краю – новопризначений префект пані Мірєла Адомнікей, яка призналася, що має українське коріння, будучи родом з комуни Дарманешти, заступник голови повітової ради, українець Віорел Середенчук, родом з українського села Негостина, мер міста Сірет пан Адріан Попою. З української сторони були присутні Старововчинецький сільський голова Петро Остафійчук, представник відділу культури Глибоцької РДА Олена Сандуляк, заступник голови Обласного товариства румунської культури ім. Міхая Емінеску – Микола Шапка, керівник громадської організації «Карпатія» з Чернівців Ілля Гранічук, інші представники нашого обласного центру.

Заходи розпочалися в Негостинській Святодмитрієвській церкві поминальною панахидою, яку місцевий священик відслужив українською та румунською мовами. У центрі села, біля погруддя Кобзаря зібралися представники громадськості, гості поклали квіти та вінки, висловились про значущість творчості пророка українського народу, важливість збереження українських традицій та мови у Сучавському краї. Присутніх привітав мер - газда комуни Балківці Василь Шойман, а ведучим свята був відомий у Румунії українознавець з Негостини Еусебій Фрасенюк.

О другій половині дня у Будинку культури міста Радівці відбувся великий святковий концерт, на якому виступили аматори сцени місцевих українських громад. Вони виконали пісні на вірші Тараса Шевченка та фольклорні твори. Також присутніх порадували чудовою художньою програмою народний ансамбль «Вишиванка» зі Старого Вовчинця та дует «Вербиченька» із Стерчі.

Свято вдалося на славу. Щиро дякуємо голові Сучавської повітової організації СУР пану Іллі Саучуку та його заступнику Міхаю Міхаєску-Анюку за запрошення на прекрасне свято.

Дмитро Кодович.

На знімках: біля погруддя Т. Шевченка у с. Негостина; народний фолкльорний ансамбль "Вишиванка" зі Старого Вовчинця, на сцені Будинку культури міста Радауци.
Фото В. Білецького.

***

Союз українців Румунії організував фестиваль і у місті Ботошани. У святкуванні Шевченківських днів у Румунії у місто Ботошани приїхала і делегації з Глибоцького району у складі голови Глибоцької ОТГ Григорія Ванзуряка, сільських голів Петра Остафійчука та Наталії Будей.

У фестивалі приймали участь колективи з міста Ботошани, села Негостина, комуни Киндешти, міста Ясси. У тому числі виступили народний аматорський фольклорний колектив «Вишиванка» зі Старого Вовчинця та колектив „Вербиченька” із с.Стерче. На фестивалі декламували твори Т.Г. Шевченка, лунали українські пісні та піднімали настрій хореографічні композиції.
Джерело http://hlyboka.rayon.cv.ua/
Інформація
Відвідувачі, Ви так само можете залишити коментарі до даної публікації
Схожі новини:
Особистий кабінет