Георгій Придій: «Найважливішим у комунікації між владою та людьми є відкритість, прозорість та конструктивний діалог»
Добавив:
Коментарів: 0
Добавлено: 22-02-2018, 11:13
Переглядів: 186
Перспективи Глибоцького району у 2018 році, залучення інвестицій, співпраця між владою та бізнесом, децентралізація, стан доріг, транспортні перевезення — ці теми і не тільки стали предметом нашої розмови із головою Глибоцької райдержадміністрації Георгієм Придієм.

— Георгію Васильовичу, на початку нашого інтерв’ю пропоную згадати, яким був 2017 рік для нашого району?

— 2017 рік показав, що наш район активно розвивається. Протягом року нам вдалося зробити чимало. Зокрема, після реконструкції було відкрито дитячий садок у Кам’янці, завершено будівництво та здано в експлуатацію новий корпус  Коровійського ДНЗ, завершено будівельні роботи Йорданештської ЗОШ, відкриття якої відбулось 11 січня цього року, збудовано нові багатофункціональні спортивні майданчики зі штучним покриттям у Глибоці, Купці, Сучевенах, Тереблечі, відкрито боксерський зал у приміщенні Глибоцького професійного ліцею, де організація робіт проводилась виключно за спонсорської допомоги, без залучення бюджетних коштів. Здійснено і ряд інших будівельно-ремонтних робіт на об’єктах соціальної сфери.

Протягом 2017 року значна увага приділена відновленню доріг, зокрема виконано влаштування суцільного асфальтного дорожнього полотна загальною протяжністю 14,9 км. Орієнтовна вартість цих робіт становить 85,5 млн. грн. Крім того, здійснено ямковий ремонт загальною площею 4591 м орієнтовною вартістю 2 млн. 75 тис.грн.. Проведено профілювання гравійних доріг протяжністю 80 км.  Також здійснено ремонт гравійних доріг сполучення Тереблече – Горбівці (7км) та Карапчів – Купка (3,9 км).

Слід зазначити, що за 2017 рік населенню району виплачено 238 млн. 511 тис. грн. пільг, субсидій та соціальних допомог.

— А як виглядає наш район на фоні інших районів області? В яких сферах ми серед лідерів, а над чим ще потрібно працювати?

— Наразі ще не сформовано рейтинг соціально-економічного розвитку міст та районів області за 2017 рік, проте я впевнений, що наш район продовжує утримувати лідерські позиції. На сьогоднішній день ми й надалі приділяємо особливу увагу соціальній сфері, а саме галузям освіти та медицини.

— Після підбиття минулорічних підсумків, хотілося б дізнатися про те, що нас очікує у 2018-му. Які найважливіші проекти планується реалізувати у нинішньому році на Глибоччині?

— Для покращення надання медичних послуг у сільській місцевості планується завершення будівництва лікарських амбулаторій у Стерчі та Грушівці. Також на фінальній стадії — введення в експлуатацію ДНЗ в селі Валя Кузьмина. Планується і завершення будівництва спортивних майданчиків у селах Волока та Старий Вовчинець, а у селі Чагор — сільського стадіону. Також у нинішньому році плануємо розпочати будівництво лікарської амбулаторії у Чагрі, так як діюча будівля знаходиться у вкрай незадовільному стані.

— Як Ви вважаєте, в яких галузях ми маємо найвищий потенціал росту?

— Враховуючи той факт, що у Глибоцькому районі обробляється 28939 га ріллі, думаю, що у нас є великий потенціал для  збільшення врожайності. Робота райдержадміністрації направлена на збільшення надходжень до бюджету, що повинно відбутись унаслідок детінізації економіки району. Крім того, ми працюємо над збільшенням обсягів обробки деревини, а саме виділення значно більшої кількості сировини для деревообробних підприємств. Будівельна галузь району матиме подальший розвиток у зв’язку з продовженням будівництва об’єктів соціальної сфери.

— З 1 січня набула чинності законодавча норма, яка зобов’язує сортувати сміття. Звичайно, це необхідний крок, але чи готові до цього на місцях, зокрема і в нашому районі.

Для реалізації зазначених змін у законодавстві, Глибоцька райдержадміністрація розробила ряд заходів, які можна розділити  на два блоки  — освітній та економічний.

Перший передбачає розроблення загальноосвітніми закладами району карти населених пунктів з відображенням місць стихійних сміттєзвалищ. Запровадження корисного проекту в шкільну виховну програму допоможе сформувати корисну звичку, яка залишиться з людиною на все життя. Кожна людина повинна переконатися, що проста зміна щоденної поведінки  може врятувати природу від забруднення.

У свою чергу, економічний відділ зобов’язаний визначити коло осіб, які можуть надати послуги з перевезення та оплатного прийняття сортованих відходів, а також розробити кошторис зі встановлення двох контейнерів для сортування в кожному загальноосвітньому закладі районі.

— Важливим аспектом для розвитку будь-якої громади є залучення інвесторів. Як Ви думаєте, чим може зацікавити Глибоцький район людей, які хочуть вкладати гроші?

— Глибоцька райдержадміністрація сформувала зведений перелік вільних виробничих приміщень, куди ввійшли 12 об’єктів та реєстр земельних ділянок для реалізації інвестиційних проектів у районі.

Так, наприклад, на території Глибоцького району, у селищі Глибока, розташована база зберігання нафтопродукції, яка не здійснювала діяльність за призначенням більше 20 років. Однак, Глибоцька райдержадміністрація долучилася до пошуку та залучення інвестора для відновлення роботи бази і наразі ТОВ «ДРОП ОЙЛ» розпочало роботи з модернізації підприємства. Варто зазначити, що за останні роки на території Чернівецької області не відновлювали свою діяльність підприємства даної сфери послуг, що зумовлює доцільність відновлення роботи нафтобази в Глибоцькому районі.

Під час неодноразових зустрічей представники ТОВ «ДРОП ОЙЛ» запевнили керівництво Глибоцької райдержадміністрації у бажанні інвестувати не тільки в торгово-виробничу сферу району, а й безпосередньо взяти участь у розвитку соціально-освітніх програм. Яскравим приклад інвестиційної діяльності ТОВ «ДРОП ОЙЛ» є підтримка функціонування боксерського клубу «Глибока» та участь в організації свята боксу.  Отже, можна зробити висновок, що створення сприятливого інвестиційного клімату дає свої результати.

— Не менш важливою є співпраця між місцевою владою та місцевим бізнесом. Як би Ви могли охарактеризувати цей процес у нашому районі?

— В районі діє координаційна рада з питань підтримки та розвитку підприємництва. На її засіданнях розглядаються питання щодо підвищення економічних показників розвитку району, пріоритетних галузей економіки та забезпечення зайнятості населення шляхом заохочення суб’єктів господарювання до розвитку їх діяльності, стану та аналізу проблем малого і середнього підприємництва, створення реєстру товарів і послуг Глибоцького району.

Також в районі діють програма розвитку малого та середнього підприємництва та програма підтримки місцевих товаровиробників, основною метою яких є створення нових робочих місць, збільшення виробництва товарів та послуг, запровадження сучасних форм підтримки малого бізнесу, створення сприятливих умов щодо стабільного розвитку місцевих товаровиробників та підвищення попиту на їх продукцію. Глибоцька райдержадміністрація постійно надає інформаційно-консультаційну допомогу суб’єктам господарювання.

— Процес добровільного об’єднання громад триває і Вам, мабуть, відомо, чи слід чекати появу нових ОТГ на Глибоччині у найближчому майбутньому?

— Одним із пріоритетних напрямків діяльності районної державної адміністрації залишається взаємодія з органами місцевого самоврядування. Наразі на території Глибоцького району створено три об’єднані територіальні громади – Глибоцьку, Волоківську та Тереблеченську. Для Глибоччини важливо залишити в складі району приміські села, які значно впливають на його соціально-економічний розвиток. Наразі відбувається об’єднання таких сіл як Чагор, Молодія, Луковиця та Кут Баїнськ в одну об’єднану територіальну громаду. У зв’язку з цим необхідно буде внести зміни до перспективного плану формування територій громад Чернівецької області, включивши дану громаду.

— Користуючись нагодою, не можу оминути і тему доріг, яка бентежить усіх. На цей рік для ремонту доріг по всій Україні держава планує виділити рекордні 46,7 мільярдів гривень. Чи відомо наразі, що отримає з цього наш район?

— У 2018 році буде продовжено ремонт як доріг державного значення, так і місцевого. Особливо актуальним є наступні напрямки – Петричанка-Купка, Тарашани-Станівці та автомобільні дороги у Грушівці, Тереблечі та Глибоці. Планується виділення коштів у сумі близько 60 млн.грн. на ремонт доріг всіх форм власності.

— Я часто користуюсь послугами громадського транспорту і, знаєте, не рідко якість, наданих перевізниками послуг є дуже далекою від ідеалу, але при цьому, ціну на проїзд вони нещодавно підняли. Впевнений, що з такою ситуацією стикались і багато наших читачів. Знаю, що на рівні районної влади у цьому напрямку ведеться робота. Розкажіть, будь ласка, про це детальніше.

—  Глибоцька райдержадміністрація проводить відповідну роботу щодо покращення надання послуг у сфері пасажирських автомобільних перевезень, зокрема регулярно проводяться наради з автоперевізниками, де розглядаються скарги від жителів району щодо незадовільного обслуговування.  Перевізникам постійно наголошується на дотриманні належних умов при перевезенні пасажирів та графіку руху. Крім того, проводиться відповідна робота щодо виведення з ринку нелегальних перевізників, які надають послуги без відповідних дозвільних документів та не сплачують будь-яких податків  та зборів.

Також хочу зазначити, що тарифи на перевезення пасажирів і багажу автомобільним транспортом не встановлюються на районному рівні.

— На одній із нещодавніх нарад йшла мова про роботу «Укртелекому». Претензій до діяльності цієї організації у присутніх було чимало. А як би Ви оцінили роботу «Укртелекому» у Глибоцькому районі?

— Робота ПАТ «Укртелеком» у Глибоцькому районі не витримує жодної критики. У багатьох населених пунктах протягом тривалого часу не працюють телефони, потребує оновлення мережа, а саме необхідно замінити опори та телефонні лінії. Однак є надія, що з поверненням компанії в державну власність значно покращиться якість надання відповідних послуг.

— Не сумніваюсь, що майже щодня до Вас звертаються мешканці Глибоччини зі своїми проблемами. Які питання найчастіше хвилюють людей? Що є найважливішим у комунікації між владою та людьми?

— Для надання допомоги у вирішенні проблемних питань жителів району мною та посадовими особами райдержадміністрації постійно проводяться прийоми громадян. Більшість звернень від жителів району стосуються надання матеріальної допомоги на лікування,  виплати субсидії та земельні питання. Жодне звернення не залишається без належної уваги та детального роз’яснення.

Найважливішим у комунікації між владою та людьми є відкритість, прозорість та конструктивний діалог.

Інтерв’ю Георгія СЕМЕНЮКА, «НОВИЙ ДЕНЬ».Джерело http://hlyboka.rayon.cv.ua/
Інформація
Відвідувачі, Ви так само можете залишити коментарі до даної публікації
Схожі новини:
Особистий кабінет