У шашки грають всі: і тринадцятирічні, і вісімдесятирічні
Добавив:
Коментарів: 0
Добавлено: 15-03-2018, 10:04
Переглядів: 85

Традиційно у березні у Карапчіві відбуваються змагання із шашок. Якщо п'ять років тому у них брали участь лише прихильники цього виду спорту із нашого району, то протягом останніх двох років змагання перетворились у чемпіонат обласного рівня.

Отож, у неділю, 11 березня, у приміщенні Карапчівського будинку культури пройшла відкрита першість села, яка водночас є і чемпіонатом Чернівецької області. До організації турніру, який, до слова, був приурочений до 445-ї річниці від першої письмової згадки про село Карапчів, доклали руку відомий прихильник спорту, президент Чернівецької обласної федерації шашок Микола Ватаманеску та місцева сільська рада, яку очолює Микола Скутарь.

У змаганнях взяли участь 26 шашкістів, які представляли Чернівці, Тисівці, Нижні Петрівці, Великий Кучурів, Глибоку, Йорданешти, Кам'янку та Карапчів. Із них — 3 майстрів спорту, 6 кандидатів у майстри спорту, 2 гравців І розряду та 3 — ІІІ розряду. Формат турніру — 9 турів за шведською системою (комп'ютер визначає, хто з ким грає), а головним суддею був Георгій Мінтенко, який є арбітром національної категорії.

Під час церемонії відкриття із вітальними словами виступили організатор Микола Ватаманеску, найстарший учасник турніру, 82-річний Дмитро Стрижиборода та головний суддя Георгій Мінтенко. До речі, наймолодшим шашкістом змагання був Влад Девда із Глибоки, якому 13 років.

Для менш досвідчених спортсменів карапчівський турнір був хорошою нагодою дізнатись деякі таємниці гри у шашки та набратись змагального досвіду. А «старожили» боролись за високі місця. У підсумку призову трійку сформували: І місце — кандидат у майстри спорту Василь Паламарик із Чернівців (7,5 очків), ІІ місце — майстер спорту Дмитро Стрижиборода із Тисівців (7 очків), ІІІ місце — майстер спорту В'ячеслав Куралюк із Чернівців (7 очків). Переможці та призери були нагороджені медалями та грамотами.

Організатори висловлюють подяку директору будинку культури Мірчі Іонцю, який подбав про підготовку залу до змагання, а також підготував невеличку концертну програму, яку продемонстрували наприкінці турніру. Слова подяки від організаторів лунають і на адресу учасників із побажаннями подальших успіхів та нових зустрічей у Карапчіві.

Георгій СЕМЕНЮК, "НОВИЙ ДЕНЬ".

Джерело http://hlyboka.rayon.cv.ua/
Інформація
Відвідувачі, Ви так само можете залишити коментарі до даної публікації
Схожі новини:
Особистий кабінет