Донорство сприяє омолодженню організму
Добавив:
Коментарів: 0
Добавлено: 15-03-2018, 11:39
Переглядів: 182

Відділення трансфузі­ології Глибоцької ЦРКЛ за 2017 рік заготовило 182,810 л. крові від 394- х донорів Глибоцького району. У співпраці з Чернівецьким обласним центром служби крові була надана невідкладна допомога у вигляді пере­ливання крові 62 хворим Глибоччини.

Для отримання необхідних доз перевіреної, переробленої крові від Чернівецького облас­ного центру служби нам по­трібно в свою чергу відправля­ти туди цільну не перероблену кров. Для цього необхідна до­помога населення у вигляді до­бровільного донорства.

Чому донором бути корис­но? Можливо саме ви відчуєте себе потрібним, врятувавши життя хворим, потерпілим від опіків, аварій чи катастроф. Донорство сприяє постійному самооновленню і омолоджен­ню організму за рахунок ви­ведення надлишку крові та її компонентів. Також регулярне донорство є потужною профі­лактикою серцево-судинних захворювань, імунної системи, порушень травлення, роботи печінки і підшлункової залози. Доведено, що донори чоловіки в десятки разів менше схиль­ні до інфаркту міокарду. До­норство підсилює стійкість до крововтрати при аваріях, не­щасних випадках, важких опе­раціях. У донорів є можливість постійно контролювати стан свого здоров`я за рахунок ре­гулярних медичних обстежень і безкоштовних аналізів на різні інфекції.

Згідно з даними ВООЗ люди, які постійно здають кров, живуть у середньому на 5 років більше.

Відділення трансфузіології Глибоцької ЦРКЛ гарантує без­коштовне, повне обстеження кожного кандидата у донори; безпечний, індивідуальний, сте­рильний матеріал та інструмен­тарій; виділення коштів на хар­чування кожному донору після кроводачі в розмірі 52 грн. Також є можливість здобути звання По­чесного донора України, яке на­дає безліч пільг та надбавку до заробітної платні.

Донори у день кроводачі звільнюються від роботи на під­приємстві, в установі, організації незалежно від форм власності зі збереженням за ним середнього заробітку. Також надається до­датковий день відпочинку.

Донором може стати здорова особа, громадянин України ві­ком від 18 до 60 років та вагою від 50 кг. Із собою потрібно мати паспорт, прописку у Глибоцько­му районі, ідентифікаційній код, флюорографію органів грудної клітки (з висновком), яка дійсна на протязі року.

У день здачі поснідати: со­лодкий чай (2-3 склянки), сік, компот, морс, хліб або батон з медом чи варенням, каші на воді без масла, фрукти

Напередодні (за добу) ви­ключити з раціону жирну, сма­жену, гостру, копчену їжу, мо­лочні продукти, яйця, шоколад, горішки, насіння соняшнику.

Повноцінно відпочити (сон не менше 7-8 годин). Не планувати на цей день серйозних справ та обмежити інтенсивне фізичне навантаження.

Не палити за 2 години до і після кроводачі. Не вживати ал­коголь за 2 доби до кроводачі.

Операції, пірсинг, татуюван­ня є протипоказаними впродовж року.

Для жінок: кроводавання доз­волено через 5 діб після закін­чення менструації.

Чекаємо на вас: кожного ві­вторка та четверга з 9 до 12 го­дини у відділенні трансфузіоло­гії Глибоцької ЦРКЛ

Лівій АКОСТАКОЙ,

заввідділенням трансфузіо­логії Глибоцької ЦРКЛ.Джерело http://hlyboka.rayon.cv.ua/
Інформація
Відвідувачі, Ви так само можете залишити коментарі до даної публікації
Схожі новини:
Особистий кабінет