Виготовили годівнички для птахів
Добавив:
Коментарів: 0
Добавлено: 15-03-2018, 11:46
Переглядів: 224
Життя птахів узимку цілко­вито підпорядковане пошукам їжі, адже світловий день ко­роткий, а втрати сил і енергії значні. З кожних десяти дріб­них птахів весну після суворої зими вдається зустріти тільки одному. Тому діти разом з бать­ками зробили годівнички різних видів і розвішали їх на деревах біля Глибоцької гімназії.

Зимова підгодівля птахів є корисною і для людини. Напри­клад, дозволяє відвернути ува­гу пернатих від видзьобування бруньок на плодових деревах. Але найголовніше, служить для їх приваблення у місця, де мо­жуть принести велику користь у період вигодовування пташенят комахами-шкідниками.

Ми підгодовували птахів у період, коли земля була вкри­та снігом і аж до появи першої зелені.

 Поступово привчали птиць до місць підгодівлі, щоб надовго запам’ятали їх і поверталися що­дня. Корми були досить різнома­нітними: сире насіння соняшни­ка, гарбуза, дині. Його потрібно було спершу розчавити, інакше пташка може зламати дзьоба.

Ми дослідили: якщо на годів­ничку покласти ягоди горобини, калини, то можна привабити сні­гурів, омелюхів. За зернами про­са, вівса, соняшника прилітають вівсянки, щиглики, повзики, си­ниці, горобці. Незірваними яблу­ками ласують дрозди й сойки. Сало, яблука й кукурудзу можна просто настромити на дріт або на гілки кущів.

Кожна пташина, яка благо­получно перезимувала, буде найвірнішим нашим помічником у звільненні лісів, полів, горо­дів, садів від усіляких шкідників, своїм співом сповістить про при­хід весни, наповнить дзвінкою красою краєвиди. Зустріч з нею принесе втіху.

Андрій ТОФАН, Ірина ТОФАН,

вихованці гуртка „Природа рідного краю” Глибоцького РБТДЮ.

Джерело http://hlyboka.rayon.cv.ua/
Інформація
Відвідувачі, Ви так само можете залишити коментарі до даної публікації
Схожі новини:
Особистий кабінет