Новини з агоросвіту
Добавив:
Коментарів: 0
Добавлено: 15-03-2018, 13:57
Переглядів: 148
Хто збирається рятувати молочний ринок України, в яких країнах полюбляють українські фрукти, який рекорд був встановлений у рибному господарстві — про все це і не тільки читайте у нашій добірці актуальних новин з агросвіту.

Рука допомоги для молочної галузі України

IFC є одним із провідних інвесторів у аграрний сектор України. Сума інвестицій цієї корпорації сягнула позначки у понад 1 мільярд доларів США. Нещодавно компанія, яка є членом Групи Світового банку, оголосила про початок нової консультативної програми, що спрямована на модернізацію молочної галузі в Україні.

Зокрема, за інформацією сайту «AgroNews», передбачається, що цей п'ятирічний проект, який реалізовуватиметься у партнерстві з урядом Австрії, допоможе 40 000 малим та середнім фермерам отримати доступ до фінансування, збільшити виробництво, зменшити викиди парникових газів та вийти на експортні ринки. Програма підтримуватиме розвиток молочних кооперативів та допомагатиме фермерам запроваджувати сталі та екологічні методи виробництва сільгосппродукції, що будуть відповідати міжнародним вимогам.

— Україна має потенціал стати виробником високоякісного молока при низькій собівартості виробництва, — сказав Джейсон Пеллмар, голова регіонального офісу IFC в Україні, Молдові та Білорусі. — Наша нова консультативна програма допоможе залучити в сектор відповідну експертизу, вміння та технології, і, як наслідок, сприяти приватним інвестиціям, реалізувати потенціал сектора та допоможе країні стати глобальним гравцем у виробництві молочної продукції.

Інвестиції у модернізацію, зростання та ефективність галузі дадуть Україні можливість подвоїти обсяги виробництва молока до 2030 року, — додав Пеллмар.

Програма спрямована на стимулювання розвитку української молочної промисловості. Виробництво молока знизилось на 3 % в 2017 році, після чотиривідсоткового падіння у 2016-му. У довгостроковій перспективі IFC сподівається, що ця ініціатива буде сприяти залученню нових інвестицій в галузь. Збільшення виробництва на один мільйон тонн може створити додаткові інвестиційні можливості, які оцінюються приблизно в 1 мільярд доларів США.

До 2019 року команда консультативних послуг IFC розробить, випробує та перевірить на практиці конкурентоспроможність та екологічність бізнес-моделей молочного виробництва на базі пілотних господарств різних розмірів — від невеликих сімейних господарств до кооперативів та великих аграрних холдингів. Вона також працюватиме з переробниками молока та банками з метою модернізації ланцюгів постачання. Очікується, що починаючи з 2020 року цей проект буде розгорнуто на загальнодержавний рівень.


Було 20, стало 25

У 2018 році розмір часткової компенсації вартості сільськогосподарської техніки та обладнання вітчизняного виробництва збільшився. Отож, фермерам, які придбали українську техніку, відшкодують не 20 % як до цього, а 25 %. Відшкодування можливе, якщо техніка придбана, починаючи з 1 січня цього року.

Також, за інформацією Міністерства аграрної політики та продовольства України, збільшено і перелік техніки — з 800 до 2300 найменувань від 60 вітчизняних виробників. Загалом, у бюджеті для цього напрямку передбачено майже 1 мільярд гривень. 


У яких країнах полюбляють фрукти з України?

Останнім часом Україна зробила декілька кроків вперед у тому, що стосується експорту фруктів. Зокрема, за підсумками 2017 року на 72 % збільшився експорт малини та ожини. Якщо у 2016 році ми експортували 720 тонн цих ягід, у минулому році ця цифра зросла до 1238 тонн. У грошовому вимірі експортна виручка за цією категорією у 2017 році склала 0,94 млн доларів США проти 0,8 млн роком раніше.

Найбільшим покупцем української малини та ожини стала Польща, куди було експортовано 961,3 тонн на 799,1 тис. доларів. Серед інших держав, де наші ягоди користуються попитом Білорусь, Румунія, Ізраїль, Естонія та Молдова.

Радісними є новини і з ринку експорту інших фруктів. Для прикладу, за підсумками лише січня 2018 року, Україна відвантажила 4,3 тисяч тонн яблук, груш і айви на суму 1,2 млн. доларів. Основними країнами-імпортерами українських яблук у зазначений період були Білорусь, Швеція та Великобританія.


Рік риби

В Україні виловили найбільшу кількість риби за останні три роки. За офіційними даними Державної служби статистики, в 2017 році загальний вилов водних біоресурсів у водоймах та морях України і океані склав 92,6 тис. тонн, що на 4,8 % більше, ніж у 2016 році. Показник вилову за 2016 рік – 88,4 тис. тонн, а за 2015 рік – 88,5 тис. тонн.

Якщо аналізувати показники, то спостерігається збільшення вилову таких прісноводних, як: краснопірка – на 86%, карась – на 27%, щука – на 22%, судак – на 19%. Негативну динаміку вилову показали рослиноїдні види риб, лящ і тараня. Серед морських видів збільшився вилов піленгаса – на 29%, кільки – на 26%, бичка – на 13%, а також креветки – на 55% і рапана – на 30%.

Збільшення вилову також спостерігалось у Донецькій – на 53%, Житомирській – на 44%, Чернівецькій – на 35%, Дніпропетровській – на 28%, Київській – на 27%, Харківській – на 26% та Миколаївській областях – у 5 разів.


Країна ЄС, яка має вдвічі більше свиней, аніж людей

За інформацією Євростату, свині формують найбільшу категорію тваринництва в ЄС. Їх кількість становить приблизно 150 мільйонів голів. На другому місці знаходяться корови — 89 мільйонів.

Майже 40 % всіх свиней ЄС вирощують у двох країнах: Іспанії (30,1 млн.) та Німеччині (27,6 млн.). Великі популяції свиней є також у Франції (13,1 млн.), Данії (12,8 млн.) Нідерландах (12,3 млн.) та Польщі (11,9 млн.).

При цьому, Данія є єдиною країною Євросоюзу, де свиней удвічі більше, аніж людей — на 100 осіб тут припадає 215 свиней. Також високі показники у Нідерландах (70 свиней на 100 жителів), Іспанії (63 на 100) та Бельгії (54 на 100). На іншому полюсі знаходяться Греція та Велика Британія (7 поросят на 100 людей).


Десять найбільших світових виробників черешні. На якому місці Україна?

Як зазначає видання «Шульвар», упродовж останніх десяти років список країн, в яких вирощують найбільшу кількості черешні, не зазнав суттєвих змін. За лідерство борються і надалі дві держави — Туреччина та США, які посідають перше і друге місце відповідно. У минулому році черешневі врожаї як турків, так і американців коливались у районі 600 тисяч тонн.

Наступні сходинки у рейтингу займають Іран, Чилі, Узбекистан, Італія, Іспанія, Румунія, Греція, а замикає десятку головних виробників цього фрукту Україна.


У Німеччині роботи збиратимуть огірки

Німецькі інженери розробляють робота з двома руками для автоматичного збору огірків. Як повідомляє інтернет-ресурс «AgroDay», розробка є частиною проекту ЄС під назвою «Збір огірків — експерименти з зеленим полем».

Роботизований збір огірків допоможе врятувати спини фермерів, які змушені збирати їх вручну. За словами вчених, що працюють над проектом, основна складність розробки полягає в тому, щоб робот міг розпізнати і локалізувати зелені плоди в зеленому середовищі та відокремити огірки від листя, не пошкоджуючи їх.

Мета розробки полягає в тому, щоб робот був таким же ефективним збирачем огірків, як і досвідчені фермери, збираючи до 13 овочів за хвилину. Перевагою автоматизованого підходу є здатність робота функціонувати цілодобово.

Втім, поки робот знаходиться на етапі розробки і за прогнозами одного із розробників Драголюба Сурділовича, знадобляться ще приблизно два роки для завершення проекту.

Над добіркою працював ГЕОРГІЙ СЕМЕНЮК, "НОВИЙ ДЕНЬ".Джерело http://hlyboka.rayon.cv.ua/
Інформація
Відвідувачі, Ви так само можете залишити коментарі до даної публікації
Схожі новини:
Особистий кабінет