Добровільному об’єднанню громад настав кінець?
Добавив:
Коментарів: 0
Добавлено: 5-04-2018, 22:25
Переглядів: 46

Чому добровільне об’єднання громад перестає бути добровільним та хто ставить палки у колеса реформі децентралізації у Глибоцькому районі?

У тлумачному словнику прикметник «добровіль­ний» пояснюється як такий, що здійснюється, діє з власного бажання, доброї волі, без насилля, примусу. Саме таким, принаймні до недавніх пір, був і процес децентралізації на Глибоччині, завдяки чому у нашому районі з’явились та успішно функціонують три об’єднані територіальні громади: Глибоцька, Волоків­ська та Тереблеченська. Однак, здається, принципу добровільності більше не буде.

На такий висновок наштовху­ють дії деяких чиновників Чер­нівецької облдержадміністрації, які інтерпретують поняття до­бровільності по-своєму. Вони вирішили провести об’єднання громад на власний лад, не осо­бливо піклуючись, при цьому, думкою громад та громадян.

На власній шкурі із цим стик­нулись, зокрема, Чагорська, Лу­ковицька та Молодійська сільради, які, як ми писали раніше, прийняли рішення об’єднатись в одну територіальну громаду з центром у Чагрі. І ось, коли вже здавалось, що цей, повто­рююсь ще раз, згідно із чинним законодавством добровільний процес, виходить на фініш, сталась дуже прикра для цих громад ситуація, яка практично має на меті перекреслити все, що було зроблено раніше у на­прямку об’єднання цих трьох сільрад.

Як повідомив голова Гли­боцької райради Петро Панчук, 28 березня відбулось засідання робочої групи з децентралізації при Чернівецькій ОДА, на якому розглядались зміни до перспек­тивного плану. За словами Пе­тра Володимировича, очолював робочу групу заступник голови Чернівецької обласної держав­ної адміністрації Василь Гостюк, а саме засідання відбулося з надзвичайно гарячими дискусі­ями.

— Гостюк В.І. увесь час дока­зував присутнім, що їхня думка, думка громадськості нічого не варті, а всім процесом керує він. На початку засідання не хотів надавати слово ні громадськос­ті, ні депутатам обласної ради, ні голові районної ради, ні голо­ві депутатської фракції обласної ради. Слід зауважити, що саме засідання мало відбуватись в «таємному» режимі. Про те, що відбудеться засідання робочої групи з децентралізації при ОДА, на якому розглядалися зміни до перспективного плану не пові­домлялось нікому, хоча Глибоць­ка районна рада зверталась напередодні з листами про залу­чення до обговорення та враху­вання думки жителів району.

Присутній на засіданні Чагор­ський сільський голова повідо­мив, що в них 29 березня має відбутись завершальна сесія щодо об’єднання та відповідні документи надійдуть до ОДА, на що головуючий відповів, що йому байдуже і він позитивного висновку на таке об’єднання не дасть всупереч волі громадян. Зазначу, що такі документи під­писує виключно голова ОДА, а не даний посадовець, — розпо­відає Петро Панчук.

На сайті Чернівецької ОДА у розділі «Децентралізація вла­ди», станом на ранок понеділка, 2 квітня, досі був відсутнім про­ект змін до перспективного плану, що, за словами Петра Панчука, є грубим порушенням законодавства України. Також П. Панчук додає, що таке став­лення до процесу об’єднання свідчить про порушення прин­ципу добровільності об’єднання громад, про повний непрофесі­оналізм, зверхнє ставлення до жителів області, депутатських корпусів усіх рівнів рад області, порушення Конституції України та законів України. А відтак, він особисто оголошує недовіру Го­стюку Василю Івановичу.

Що ж пропонує ОДА? Яким вона бачить майбутнє цих насе­лених пунктів, які вирішили ство­рити одну громаду? Як розповів П. Панчук, Чагор хочуть приєд­нати до міста Чернівці, а Моло­дію та Луковицю (а відповідно і Кут-Баїнськ та хутір Фундоя) — до Волоківської ОТГ. При цьо­му, незрозуміло, як жителі тієї ж Луковиці повинні добиратись до Волоки, якщо прямого тран­спортного сполучення немає.

Проблеми від такого «до­бровільного» об’єднання мо­жуть виникнути й в інших селах Глибоцького району. Скажімо, Кам’янку та Старий Вовчинець, які розпочали процедуру об’єд­нання в одну громаду, за слова­ми Петра Панчука, в Чернівець­кій ОДА планують приєднати до Глибоцької ОТГ, а Купку та Кор­чівці взагалі хочуть об’єднати в нову громаду з Петрівцями та Черешом.

Завершальна сесія, про яку йшлося вище, відбулась, як і планувалось, у четвер, 29 березня, і було прийнято оста­точне рішення про об’єднання Чагорської, Луковицької та Молодійської сільрад в одну тери­торіальну громаду з центром у Чагрі. А вже наступного дня, у п’ятницю, 30 березня, подання про створення Чагорської ОТГ було передано у Чернівецьку облдержадміністрацію. Тепер «м’яч знаходиться» у ОДА, яка має надати відповідний висно­вок протягом десяти робочих днів з дня отримання подання. Сподіваємось, що ті, хто мають це рішення надати «не нане­суть удар у штангу» і приймуть єдине правильне рішення. Тоб­то, рішення на користь людей та громад, які хочуть об’єдна­тись. Адже вони, напевне, зна­ють краще, як їм жити і розви­ватись далі.

І насправді, рішення, яке буде прийняте, дуже важли­ве не тільки для Глибоцького району, а й для всієї області. Адже, хто ще захоче об’єдна­тись, коли побачить, що думка людей не береться до уваги, а всі старання громад на місцях нівелюються.

Георгій СЕМЕНЮК, "НОВИЙ ДЕНЬ".Джерело http://hlyboka.rayon.cv.ua/
Інформація
Відвідувачі, Ви так само можете залишити коментарі до даної публікації
Схожі новини:
Особистий кабінет