На порозі сонячного ювілею
Добавив:
Коментарів: 0
Добавлено: 6-04-2018, 10:39
Переглядів: 152
Вона – вмілий і вимогливий керівник, любляча мама, дружина, турботлива бабуся і просто чарівна жінка. Моя розмова – це ще кілька штрихів до портрета глибочанки Паші Василівни СЛАВУТИ.

— Закінчивши школу із зо­лотою медаллю, мали вели­кий вибір професій. Чому об­рали саме фах педагога?

- Ще у дитинстві зі своїми по­дружками гралася у школу. Лю­била всіх навчати. У школі мені пощастило з учителями. Це були чудові педагоги. Мій класний керівник Руснак Олександр Іва­нович не раз казав мені і моїм батькам, що я повинна стати вчителем, адже люблю всім до­помагати у навчанні, пояснювати незрозумілий матеріал.

— Що допомогло Вам ста­ти справжнім фахівцем?

— Мені довелося пройти всі щаблі. Після закінчення Терно­пільського педінституту розпоча­ла свою педагогічну діяльність з посади вихователя групи про­довженого дня. Відтак працювала вчителем математики та інфор­матики. І ось уже шостий рік – заступник директора з навчаль­но-виховної роботи. Я закінчила Глибоцький ліцей, і тому вболі­ваю за свою рідну школу. Прагну, щоб ті традиції, які втілювалися роками, і надалі жили в школі.

— Керувати навчально-ви­ховним процесом у 5-11класах у такій великій школі – спра­ва нелегка. Що сприяє не тільки вмілій організації на­вчально-виховного процесу, а й тому, що школа упевнено втримує високий рейтинг у районі та області?

— Глибоцький ліцей завжди був флагманом освіти на Буко­вині. Тому ми прагнемо і надалі залишатися першими. Доклада­ємо чимало зусиль, аби навчати своїх вихованців на високому рівні. Беремо участь в олімпіа­дах, конкурсах, проектах, готу­ємо випускників до ЗНО. Усе це нам вдається, адже колектив у нас високопрофесійний, друж­ний, вболіває за кожного учня, радіє його успіхам. Результат досягається завдяки кропіткій праці кожного з учасників на­вчально-виховного процесу: і адміністрації, і педколективу, і учнівського колективу.

— Тепер є багато змін в освітній галузі. Що б змінили Ви?

— Хотілося, щоб сучасні мате­ріально-технічні засоби навчан­ня учні не лише бачили в Інтернеті, а й мали змогу працювати з ними в даний час, а не тоді, коли це обладнання вже застаріє.

- Ви часто допізна засиджу­єтесь на роботі. Чи розумі­ють Вас удома?

- Вдома до моєї постійної за­йнятості вже звикли. Чоловік раніше теж працював учителем, тому розуміє специфіку роботи. Вдячна своїм батькам, які не лише підтримують мене у всьому, а й ведуть господарство.

- Ваш син Богдан, окрім чис­ленних перемог в олімпіадах і конкурсах, три роки тому здобув титул «Фінансовий геній». Дайте поради, як ви­ростити генія?

- Геніями не народжуються, ними стають. Богдан з дитинства цікавився всіма науками. Почина­ючи з другого класу брав участь у олімпіадах, конкурсах. Йому не було різниці: чи це математика, чи українська мова, а згодом – бі­ологія, економіка, географія. Вва­жаю, що змушувати дитину не по­трібно, вона повинна хотіти сама. Звичайно, батьки мають усіляко сприяти розвиткові здібностей, заохочувати, відзначаючи навіть найменший успіх. Потрібна і ма­теріальна допомога.

— Маєте двох дорослих синів та ще один статус – бабуся…

- Мої діти – це моя гордість. Старший, Святослав, проживає у місті Чорткові, що на Тернопіль­щині. Має сім’ю. Онучка Вікуся закінчує четвертий клас, займа­ється танцями. Вона вже неодно­разовий переможець танцюваль­них конкурсів у Києві,Тернополі, Івано-Франківську та Львові. Літ­ні канікули онучка завжди прово­дить у нас, у Глибоці. Має багато подружок, з радістю тут відпо­чиває і навчається. Святослав працює заступником головного бухгалтера фермерського госпо­дарства «Масарівські липки». Окрім того, у вільний час виконує роль тамади на різних захо­дах. Невістка Олеся – фармаце­вт. Молодший, Богдан, студент 3 курсу Київського політехнічного інституту. Успішно навчається та бере активну участь у громад­ському житті: є членом команди «Серпень», яка представляла КПІ у Лізі сміху в Одесі.

— Яке маєте хобі?

— У вільний від роботи час лю­блю випікати, доглядаю за квітами.

— Дякую за розмову. Здо­ров’я та нових успіхів Вам!


Розмову вела Валентина БОГДАН,

вчитель Глибоцького ліцею.Джерело http://hlyboka.rayon.cv.ua/
Інформація
Відвідувачі, Ви так само можете залишити коментарі до даної публікації
Схожі новини:
Особистий кабінет