Унікальна розшита карта України «побувала» на Хотинщині
У понеділок у Хотині відбулася презентація вишитої карти України, до створення якої долучилися працівники казначейської служби багатьох районів та областей держави.
Всеукраїнська акція «Вишивана моя Україна» була ініційована у серпні торік з нагоди 25-ї річниці Незалежності України. Ідея полягала в тому, що працівники територіальних органів Державної казначейської служби України власними руками вишиють карту нашої Батьківщини притаманними для кожного регіону орнаментами. Усе починалося з простого білого полотна із нанесеним на нього контуром. Символічно, що перші орнаменти виконали на східних теренах країни – казначеї Донеччини та Луганщини нанесли на карту візерунки, символи своїх міст та мирного життя…
Полотно передавали з області до області, вишивка доповнювалася. Карта побувала в усіх регіонах країни, аби кожен зміг відчути єдність українського народу в цьому витворі мистецтва. Переходячи від казначейства до казначейства, вона ставала все яскравішою, «оживала», наповнюючись кольорами і теплом рук, які її створювали. Цю карту казначеї передавали як рукотворний оберіг, а разом із ним – «Літопис «Вишивана моя Україна» для внесення розповідей про кожен район та добрих побажань колегам.
– Ми отримали розшиту карту від Новоселицького району, а далі вона помандрує до Кельменців, Сокирян, потім на Івано-Франківщину, – розповів начальник управління Державної казначейської служби у Хотинському районі Олександр Романюк. – Вишиванка – це національний символ, який зберігає коріння та ідентичність кожної людини, кожного регіону. В її візерунках закодована наша історія. Ми повинні берегти цей скарб, передавати його наступним поколінням.
Презентація карти «Вишивана моя Україна» відбулася у районному будинку народної творчості та дозвілля за участю представників районної влади та талановитих діток Хотищини, які виконали пісенні і танцювальні композиції, присвячені Батьківщині. Усі присутні мали можливість оглянути і карту, і літопис.
Ці витвори продовжили свій історичний маршрут краєм, країною. Завершується робота над вишивкою, яка з простого полотна вже перетворилася на витвір народного мистецтва. 27 квітня, у річницю створення Казначейства України, карта повернеться до столиці і займе почесне місце в центральному апараті Державної казначейської служби. Сподіваємося, що карта-оберіг, вишита з думками про мир, стане символом єднання та злагоди.
Наш кор.
Джерело /