Чому сохнуть вишні? Пояснює спеціаліст
Добавив:
Коментарів: 0
Добавлено: 25-06-2019, 15:29
Переглядів: 44

Чому сохнуть вишні? Пояснює спеціаліст

 Багато жителів району скаржаться на масове всихання вишень після цвітіння. Чому засихає вишня, адже ще вчора ніщо не віщувало такої неприємності? В останні роки повсюдно знижується врожайність вишні, тому що активно поширюються небезпечні грибкові захворювання: моніліоз або моніліальний опік, кокомікоз, клястероспоріоз. Провокуючими чинниками розвитку є  м’які зими й надмірна вологість. Найбільшу загрозу врожаю несе моніліоз. Колонії паразитуючого грибка можуть успішно розвиватись як на вишні, так і на інших кісточкових культурах.

Слід зауважити, що моніліоз особливо небезпечний на вишні та абрикосі, адже за наявності ураження починає сохнути все дерево, тоді як на інших культурах засихають лише верхівки гілок. Спори гриба проникають в дерево навесні, під час цвітіння, через рильце квітки вони поширюються далі в квітконіжку, а потім у гілку. Грибок досить швидко росте в середині гілки.  І вже   до кінця червня ми спостерігаємо таку картину: на вишні масово сохне листя, гілки всихають повністю, дерева стають наче обпалені. Як цьому зарадити? Основними заходами боротьби з цим захворюванням вважається видалення засохлих гілок з захопленням 10-ти сантиметрів здорової частини, з обов’язковим спалюванням. 
Погодні умови цьогорічної вегетації також сприяли розвитку на вишні кокомікозу. Захворювання проявилось переважно на листі в кінці травня. Як розпізнати цю хворобу? На верхній стороні листка з’являються численні дрібні плями темно-бурого кольору, знизу яких — рожево-білі подушечки спороношення гриба. При значному ураженні кокомікозом у дерев може початися передчасний листопад і уже в кінці липня – в серпні дерева скинуть листя повністю.
А якщо ж листя вкривається дрібними червонуватими плямами, які пізніше стають жовто-бурими зі світлою серединою, можна запідозрити ураження клястероспоріозом. Уражені ділянки листка випадають і листя стає дірчастим. 
Щоб запобігти розвитку хвороб, навесні необхідно обприскати дерева спочатку мідєвмісними фунгіцидами, а перед цвітінням застосувати Хорус, Топсин М та інші препарати згідно з «Переліком пестицидів і агрохімікатів, дозволених до використання в Україні». 
Обробки необхідно проводити в тиху, безвітряну погоду в ранішні та вечірні години. Нагадуємо, що при роботі із засобами захисту рослин слід дотримуватися загальноприйнятих Державних санітарних правил ДСП 8.8.1.2.00-98 транспортування, зберігання та застосування пестицидів у народному господарстві.
В ідеалі обрізування хворих гілок і обприскування фунгіцидами дерев необхідно виконати не тільки вам, але й вашим сусідам. Грибкові хвороби поширюються повітрям, його заносять комахи або вітер, так що сусідські «перелітні» спори можуть звести нанівець всю виконану роботу.
Інна БОДНАР,
провідний спеціаліст відділу прогнозування, 
фітосанітарної діагностики та аналізу ризиків 
фітосанітарної безпеки 
ГУ Держпродспоживслужби 
в Чернівецькій області.Джерело http://kitsman.rayon.cv.ua/
Інформація
Відвідувачі, Ви так само можете залишити коментарі до даної публікації
Схожі новини:
Особистий кабінет