Традиції дотримання Успенського посту — з 14 по 28 серпня
Добавив:
Коментарів: 0
Добавлено: 12-08-2019, 22:29
Переглядів: 6

Успенський піст встановлений перед великим святом Успіння Божої Матері. Піст триває кожного року два тижні – з 14 по 28 серпня. За суворістю піст прирівнюється до Великого посту. Які існують традиції Успенського посту та як його дотримуватись – читайте в матеріалі.

Традиції дотримання Успенського посту — з 14 по 28 серпня

Успенський піст: дата початку та закінчення

Дата Успенського посту є постійною і кожен рік починається Медовим Спасом – з 14 по 28 серпня. У свято Преображення Господнього, яке припадає на цей період, відзначають Яблучний Спас. Саме тому в народі цей піст часто називають Спасівкою або Спасом.

Перший день посту присвячений святу Походження (винесення) Чесних Древ Животворящого Хреста Господнього. У цей день у храмах віряни здійснюють поклоніння Хресту, відбувається мале освячення води. Разом з водою освячують мед нового збору, тому це свято ще називають Медовим Спасом.

Традиції дотримання Успенського посту — з 14 по 28 серпня

19 серпня віряни святкують Преображення Господнє. Це свято унікальне тим, що церква його святкуванням сповідує з’єднання у Христі двох природ: Божественної і людської. У цей день у храмах відбувається освячення плодів – яблук і винограду, звідси і назва Яблучний Спас.

Успенський піст закінчується великим святом Успіння Пресвятої Богородиці 28 серпня. У це свято в вечірнє богослужіння в храмах з вівтаря виносять Плащаницю із зображенням Божої Матері для поклоніння. Плащаницю викладають посеред храму до хресної ходи навколо церкви і чину поховання.

Успенський піст: традиції дотримання

Успенський піст за суворістю прирівнюється до Великого, тобто без молочних, м’ясних і рибних страв. У суботу та неділю можна їсти рослинну олію, і тільки в Преображення Господнє дозволяється подавати на стіл рибні страви. Якщо кінець посту припадає в середу або п’ятницю, то в ці дні теж дозволена риба.https://24tv.ua

Що не можна їсти в піст?

Протягом усього посту слід відмовитися від таких продуктів:

- м'ясо та м'ясопродукти;

- риба і рибні продукти (крім нестрогих днів);

- яйця;

- молоко і молочні продукти;

- солодощі;

- випічка;

- фаст-фуд;

- алкоголь.

Крім обмежень у харчуванні, існують й інші заборони, яких слід дотримуватися кожному віруючому християнину. У цей період важливо дотримуватися спокійного способу життя, приділяючи час духовному розвитку і освіті.

https://24tv.uaДжерело http://kitsman.rayon.cv.ua/
Інформація
Відвідувачі, Ви так само можете залишити коментарі до даної публікації
Схожі новини:
Особистий кабінет