Дамби на ставках у Чорториї, де зимують лебеді, ремонтують за 10 мільйонів гривень
Добавив:
Коментарів: 0
Добавлено: 7-12-2020, 09:30
Переглядів: 84
Цьогорічна червнева повінь зруйнувала дамби на ставках у Чорториї, Черемош змінив русло і почав текти по території, де до цього були ставки. На цих водоймах щозими селилися близько двох сотень лебедів. Саме цю місцевість було оголошено орнітологічним заказником місцевого значення «Чорторийський», пише kitsman.city.

Дамби на ставках у Чорториї, де зимують лебеді, ремонтують за 10 мільйонів гривень

 


 

Після руйнування дамб існування заповідного об’єкту та зимівля лебедів була б неможливою, але в листопаді цього року тут розпочалися роботи із капітального ремонту дамби на р.Черемош біля с.Чортория. Замовник робіт — Басейнове управління водних ресурсів річок Прут та Сірет, виконавець — ТДВ Чернівецька пересувна механізована колона №76, вартість — 10 мільйонів гривень. Про це дізнаємося із документів, розміщених на майданчику держзакупівель «Прозорро».

Дамби на ставках у Чорториї, де зимують лебеді, ремонтують за 10 мільйонів гривень

 

Роботи із укріплення дамби вже розпочалися, тут працює потужна техніка, тож сподіваємося, до морозів вода набереться у ставки і лебеді матимуть, де зимувати. Адже королівські птахи вже прилітають у Чорторию і поки що поселяються на невеличких «диких» ставках, які не глибокі і під час сильних морозів вкриваються кригою.


Згідно із договором, закінчити укріплення дамб мають до 31 грудня 2020 року. До кінця року сильних морозів не прогнозують, тож, сподіваємося, лебеді дочекаються повноводних ставків, щоб перезимувати у безпеці.

Джерело: kitsman.city.

 

Довідково: заповідний об’єкт орнітологічний заказник «Чорторийський» — це п’ять невеликих водойм антропогенного походження (створених після вибірки гравію). Окремі з них взимку не замерзали навіть у найсуворіші морози, чим привабили у цей період лебедів. Саме з метою охорони цих представників орнітофауни й було створено заказник. Орнітологічний заказник «Чорторийський» є одним з небагатьох місць масової зимівлі лебедів на заході України, а також єдиним пунктом гніздування шипунів на Буковинському Передкарпатті.Джерело http://kitsman.rayon.cv.ua/
Інформація
Відвідувачі, Ви так само можете залишити коментарі до даної публікації
Схожі новини:
Особистий кабінет