За вихідні — на Кіцманщині три пожежі через спалювання сухої трави
Добавив:
Коментарів: 0
Добавлено: 6-03-2017, 11:12
Переглядів: 217
 За вихідні — на Кіцманщині три пожежі через спалювання сухої трави

Через спалювання сухої трави на Кіцманщині за вихідні трапилося три пожежі.

У суботу, 4 березня, близько 20 години, у Нових Драчинцях люди прибирали на подвір’ї і спалювали суху траву. Через порив вітру відбулося загорання, вогонь перекинувся на садовий будинок з прибудовою. Внаслідок пожежі згоріла будівля, площею 60 кв.м.
Наступного дня, в неділю, близько 19 години, через цю ж причину в районі сталися ще дві пожежі — у Давидівцях та Нових Драчинцях.
Тож рятувальники вкотре закликають буковинців не спалювати суху траву. Адже з кожним роком із приходом весни та встановленням теплої погоди на території Чернівецькій області різко збільшується кількість пожеж. В першу чергу, це зумовлюється тим, що громадяни, впорядковуючи свої земельні ділянки, спалюють листя чи суху траву. Самовільне й неконтрольоване спалювання сухої трави таїть у собі велику небезпеку, а ліквідація пожежі для пожежно-рятувальних підрозділів складає чимало труднощів, пов’язаних із швидким поширенням вогню на велику площу. Оскільки на відкритій території в безвітряну погоду вогонь може розповсюджуватися зі швидкістю до 4-х км за годину, а у вітряну – до 30 км, висота полум’я досягає двох метрів, а при сильному вітрі з різкими змінами напрямку та швидкості, територія таких пожеж протягом 15-30 хвилин збільшується в 2-3 рази. Управління ДСНС України у Чернівецькій області застерігає, що для виникнення таких пожеж достатньо необережно кинутого недопалку чи сірника, або необережного поводження з вогнем при розведенні багаття.

Пам’ятайте, що основні правила пожежної без­пеки не складні і не вимагають матеріальних витрат, проте їх своєчасне й ре­тельне виконання дозволить вберегтися від біди. Не слід забувати і про те, що простіше запобігти пожежі, ніж потім її ліквідувати!

Згідно статті 77-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення особи, які випалюють стерню, луги, пасовища та іншу природну рослинність або її залишки та опале листя на землях сільськогосподарського призначення у смугах відводу автомобільних доріг і залізниць, у парках, інших зелених насадженнях та газонів у населених пунктах без дозволу органів державного контролю у галузі охорони навколишнього природного середовища або з порушенням умов такого дозволу, а так само невжиття особою, яка одержала дозвіл на випалювання зазначеної рослинності або її залишків та опалого листя на землях сільськогосподарського призначення, заходів щодо своєчасного їх гасіння – тягнуть за собою адміністративну відповідальність.

Вл.інф.


Джерело http://kitsman.rayon.cv.ua/
Інформація
Відвідувачі, Ви так само можете залишити коментарі до даної публікації
Схожі новини:
Особистий кабінет