Зустріч поколінь «Нащадкам козацької слави» відбулася у Шипинцях
Добавив:
Коментарів: 0
Добавлено: 14-03-2017, 11:18
Переглядів: 266

7 березня до Шипинського ЗНЗ І-ІІІ ст. завітав Лужанський народний аматорський хор «Лужанські козаки». Зустріч відбулася за сприяння Кіцманського відділу освіти, молоді та спорту райдержадміністрації в рамках районного заходу зустрічі поколінь «Нащадкам козацької слави».

 

 

Куриш Григорій (отаман Лужанського курення з 2004 року) розповів досягнення колективу, нагороди, участь у різних заходах. Учні Шипинського ЗНЗ дізналися, що колектив було створено в 1994 році з козаків Лужанського куреня Буковинського коша на базі селищного будинку народної творчості та дозвілля. В 1998 році колективу було присвоєно почесне звання «народний аматорський». Отаман Лужанського курення зазначив, що сучасна діяльність українських гетьманів має правове поле, законодавче оформлення, побудована на демократичних засадах і твердих українських традиціях.

Керівник чоловічого хору «Лужанські козаки» будинку народної творчості та дозвілля та писар Лужанського куреня з 2005 року Ярослав Якуб’як розповів, що особливе місце у репертуарі хору займають козацькі пісні. Українські козацькі пісні беруть початок з 15 століття, їх коріння сягає часів Київської Русі. Основна тематика українських козацьких пісень — бій воїна з ворогом-чужинцем. Багато пісень присвячені найвідомішому гетьману Б.Хмельницькому. Він постає мудрим полководцем та відважним воїном.В основі таких пісень були реальні події, в них зображувалися битви. Нерідко в текстах лунають мотиви громадянського характеру, прощання з домівкою, ріднею, коханими дівчатами, які проводжали своїх відважних парубків на війну.

 

У репертуарі хору «Лужанських козаків» понад 50 різноманітних творів. Це і українські народні пісні, козацькі похідні, пісні вояків УПА, січових стрільців, твори духовної музики. Але особливою гордістю колективу є твори, що з’явилися в результаті творчої співдружності з місцевими композиторами: М.Новицьким, В.Мошуком, Г.Руснаком та іншими. Хор неодноразово виступав на обласній, районній, сільських сценах і за межами Буковини, їх пісні звучали по радіо та телебаченні.

Марія Цікал,

вчителька української мови та літератури

Шипинського ЗНЗ І-ІІІ ст.


Джерело http://kitsman.rayon.cv.ua/
Інформація
Відвідувачі, Ви так само можете залишити коментарі до даної публікації
Схожі новини:
Особистий кабінет