У Стрілецькому Куті вода з Прута затопила людські городи
Добавив:
Коментарів: 0
Добавлено: 2-04-2017, 12:44
Переглядів: 182
Жителі села Стрілецький Кут, які мають земельні ділянки в урочищі «Абсінія», що знаходиться неподалік від центру села, обурені тим, що внаслідок руслорегулюючих робіт підтоплено їхні городи та паї.

У Стрілецькому Куті вода з Прута  затопила людські городи

 


Один з постраждалих — житель с.Стрілецький Кут Василь Григорович Тащук розповідає:
— На цій території затоплено 7 городів по 7 соток і 7 паїв по 1,12 га. Це сталося через прокоп, який 2 екскаватори зробили ще у грудні, річка розширилась і накрила городи. Ми будемо відвойовувати наші паї. Адже мій батько пропрацював у колгоспі ім.І.Франка 45 років, я сам теж маю 35 років стажу у колгоспі, тож два земельні наділи — це зароблене тяжкою працею. Я близько живу, тож бачив, як починали копати, і просив хлопців, щоб відступили від людських земельних ділянок. Так само тут був і сільський голова. На якийсь час роботи призупинили, але у січні продовжили. Відколи ще у 2006 році вода природнім чином забрала частину городів, я щороку разом з землевпорядником заміряю, наскільки близько підходить річка, але цього разу вода просто накрила частину ділянок, багато людських городів постраждало.
Стрілецькокутський сільський голова Василь Вудвуд стурбований цим питанням і каже, що у проекті цих робіт було обумовлено, що виконавець не має права торкатися води, а прокоп здійснено не там, де він мав би бути згідно з проектом:
— Жителі села обурені, бо через роботи, які проводяться, річку спрямували на людські городи і земельні паї. Вже втрачено близько 40 соток землі, власникам завдано збитків через те, що прокоп зробили не там, де він мав би бути. Також люди незадоволені, що через ці так звані руслорегулюючі роботи нема можливості підійти до річки, утворився високий стрімкий берег. Дозвіл на роботи дало Дністровсько-Прутське басейнове управління. Вважаю, що руслорегулюючі роботи проводити треба, але так, щоб були враховані інтереси простого люду, щоб всі сторони були задоволені.

У Стрілецькому Куті вода з Прута  затопила людські городи

На інформаційний запит щодо проведення руслорегулюючих робіт Дністровсько-Прутське басейнове управління водних ресурсів повідомило, що станом на 1.03.2017 року укладено 3 договори на проведення робіт з розчистки русел річок на території Кіцманського району. Зокрема, біля с.Стрілецький Кут на річці Прут здійснює роботи ТОВ «Партнер К», яке займається виробництвом бетону різних марок.
Як повідомив у телефонній розмові представник цього підприємства, юрист Вадим Попович, для здійснення руслорегулюючих та берего-укріплюючих робіт на згаданій території було обрано та затверджено проект від ТОВ «Партнер К»:
— Згідно з проектом після вибірки планується здійснити будівництво захисних споруд вздовж всієї ділянки. Приступаючи до виконання, керувалися виключно тими документами, які були затверджені Міністерством екології України,  Дністровсько-Прутським басейновим управлінням водних ресурсів і погоджені з усіма відповідними службами. Дізнаватися про те, чи є там чиїсь ділянки, чи ні  — не входило в наші повноваження. Швидше, тут питання до спеціалістів-землевпорядників щодо того, чи виділялися земельні ділянки з урахуванням додержання вимог до санітарно-захисних смуг річок. Бо відповідно до законодавства, зокрема водного кодексу, прибережна захисна смуга середніх річок, таких як Прут, складає 50 метрів. На місці ж від земельних ділянок до річки немає такої відстані, тож якщо цю територію вважати землями водного фонду, то в приватну власність її передавати не можна. Треба досліджувати законодавство, яке діяло на той момент, ми ж керуємося діючим. Закони змінюються, тому можливо й виникла така колізія.
У цій ситуації складно робити якісь висновки, адже вона потребує ретельнішого вивчення з точки зору юристів та фахівців із землевпорядкування. Цілком можливо, що через розбіжності та невідповідність у законодавстві постраждали прості селяни, які за рахунок городів та паїв мають хліб і до хліба.

У Стрілецькому Куті вода з Прута  затопила людські городи

 
Джерело http://kitsman.rayon.cv.ua/
Інформація
Відвідувачі, Ви так само можете залишити коментарі до даної публікації
Схожі новини:
Особистий кабінет