Кіцманська громада не відступиться, захищаючи ліс
Добавив:
Коментарів: 0
Добавлено: 6-04-2017, 19:03
Переглядів: 242

Протягом місяця в районі тривають обговорення, дискусії, зустрічі представників громадськості, влади, лісівників, правоохоронців щодо вирубок в Кіцманському лісі та в масивах поблизу Глиниці і Драчинець.

Вчора відбулася чергова зустріч, на якій, нарешті, були намічені шляхи виходу із ситуації, що склалася. Основні вимоги людей — зупинення вирубки Кіцманського лісу, надання йому статусу заказника місцевого значення (що значно обмежує господарську діяльність), а в перспективі — передача всіх лісів, які є на території Кіцманщини, в комунальну власність. Вів зібрання голова РДА Іван Друцул.

Кіцманська громада не відступиться, захищаючи ліс

 

Першим виступив директор ДП «Чернівецький лісгосп» Олександр Тимофєєв, який розповів, що в складі підприємства є вісім лісництв на території шести районів. Кіцманське лісництво розташоване на території Кіцманського і Заставнівського районів і за площею лісів найменше в структурі «Чернівецького лісгоспу» (1788 га, з них в Кіцманському районі — 1194 га, вони відносяться до рекреаційно-оздоровчих лісів). Також Кіцманське лісництво, єдине в структурі ДП «Чернівецький лісгосп», вважається дотаційним.

— Якщо вирізати весь ліс, лісництво стане прибутковим? — з гіркою іронією запитав депутат райради Орест Македон.

—Чи дасте ви дозвіл надати Кіцманському лісу статус заказника місцевого значення? — поцікавилась у директора лісгоспу жителька Кіцманя Оксана Горошова.

Олександр Тимофєєв наполягав, що всі рубки законні та обґрунтовані, а якщо Верховною Радою буде наданий лісу природоохоронних статус, лісгосп не заперечуватиме.

Депутат міської ради Ігор Литвинюк під час виступу сказав, що якщо влада і лісники не будуть зважати на думку громади, конфлікт буде набирати обертів, бо люди з райцентру та довколишніх сіл, крім невеликого Кіцманського лісу, не мають поблизу інших місць для відпочинку і рекреації. Тому громада так болісно реагує на рубки, адже дерева тут садили діди-прадіди сучасних місцевих мешканців.

На запитання про розслідування фактів рубок в Кіцманському лісі відповідали прокурор Кіцманської місцевої прокуратури Андрій Никифорук і начальник Кіцманського відділу поліції Віталій Гросу, правоохоронці чекають висновку екологічної служби, які мають надати висновок щодо законності рубок.

Міський голова Кіцманя Сергій Булега сказав, що самоврядування полягає в тому, що громада має право і можливість впливати на всі процеси, які є на її території. Але зараз громади жодних юридичних можливостей впливати та контролювати діяльність лісгоспів громади не мають. Мер запропонував створити робочу групу за участі активістів, яка б перевіряла і погоджувала вирубку і вивезення деревини з району. Якщо лісівникам нема чого приховувати, то вони погодяться на таку співпрацю.

Голова районної ради Петро Лумей зауважив, що проблема вирубки лісів у районі назрівала роками. Адже більшу роль тут грають гроші, ніж природоохоронні заходи. Про плани рубак потрібно наперед інформувати громадськість, в районі буде створена робоча група, яка наглядатиме за збереженням лісу у період, поки його не переведуть у більш захищену категорію. П.В.Лумей розказав, що в Летичівському районі Хмельницької області створене комунальне лісництво, яке за рік, маючи три мільйони боргу і справу про банкрутство, не лише відродило діяльність, а й купило техніку і люди господарюють на своїй землі. Тому в перспективі варто створити комунальне лісництво на території району, яке об’єднає всі існуючі лісництва Кіцманщини. Адже зараз здебільшого рубають те, що коштує гроші, а не сухостійні та пошкоджені дерева.

Лісники пообіцяли на депутатській комісії представити звіт за роботу минулого року і план на 2017 рік. Тим часом рубка «освітлення дороги» в Кіцманському лісі призупинена до вирішення конфлікту та на час розслідування справи.

Ольга КУЛЬКО.Джерело http://kitsman.rayon.cv.ua/
Інформація
Відвідувачі, Ви так само можете залишити коментарі до даної публікації
Схожі новини:
Особистий кабінет