В Чорториї роздали курчат взамін знищених курей
Добавив:
Коментарів: 0
Добавлено: 12-04-2017, 13:17
Переглядів: 159
Сьогодні, 12 квітня, в селі Чортория селянам роздавали підрощених курчат взамін домашньої  птиці, яку було примусово знищено через пташиний грип, що був тут виявлений у січні.

В Чорториї роздали курчат взамін знищених курей

 

 Від недуги тоді загинуло пів сотні диких лебедів на Чорторийських озерах, а коли від грипу почався падіж домашніх курей і голубів, на засіданні двох комісій: з питань техногенно-екологічної безпеки і надзвичайних ситуацій та протиепізоотичної комісії при Кіцманській РДА було затверджено план заходів із недопущення розповсюдження вірусу пташиного грипу. В селі Чортория було оголошено надзвичайну ситуацію місцевого рівня за кодом 20733, пов’язану з епізоотією, і 5 січня було проведено подвірний обхід та знищення домашньої птиці, за яку власникам передбачена компенсація. Проте сума компенсації дуже мала і не покрила б селянам збитки, тому керівництво облдержадміністрації та райдержадміністрації посприяли виділенню жителям Чорториї підрощених породистих курчат взамін знищеної птиці. Бюджетні кошти для цієї акції не витрачали. 

В Чорториї роздали курчат взамін знищених курей

 Виділили за одну знищену курку приблизно півтора-двоє курчат: за трьох курей давали п’ять голів молодняка, за шість — дев’ять.  Компенсація за голубів розраховувалась за чотирьох — одне курча. Усього в Чорториї було роздано 194 курчат. Селяни отримали породистий молодняк курей порід Мастер Грей і Ред Бро, які виростив підприємець Юрій Басараб з Ошихлібів.

Сільський голова Іван Загарія дякував жителям Чорториї за те, що з розумінням поставилися до ситуації і допомогли завадити розповсюдженню пташиного грипу, а районній владі висловив вдячність за організовану видачу підрощених курчат.
Ольга КУЛЬКО.

В Чорториї роздали курчат взамін знищених курей

 
Джерело http://kitsman.rayon.cv.ua/
Інформація
Відвідувачі, Ви так само можете залишити коментарі до даної публікації
Схожі новини:
Особистий кабінет