Застереження: сказ — невиліковна хвороба
Добавив:
Коментарів: 0
Добавлено: 29-04-2017, 10:46
Переглядів: 113


 
Сказ — гостре інфекційне захворювання, особлива небезпека якого в тому, що воно не виліковується.
Зараження людини відбувається, коли слина тварин, що містить вірус сказу, потрапляє на пошкоджені ділянки шкіри і слизові оболонки. Термін від укусу до моменту перших ознак захворювання може тривати від 15 днів до 1-го року, так званий прихований період, але найчастіше 1-3 місяці. При даному захворюванні уражається центральна нервова система тому чим ближче укус до головного мозку (голова, обличчя, шия, руки) тим коротший прихований період.Захворювання починається значним збудженням, занепокоєнням, відчуттям тривоги, болю в місці пошкодження. Потім з'являються спазми м'язів від вигляду води, від шуму, яскравого світла. Поступово приєднуються ознаки ураження центральної нервової системи, параліч і смерть.
На жаль, ще не знайдені ліки для лікування сказу, в той же час запобігти цьому захворюванню цілком можливо. Це — профілактичні щеплення, але робити їх треба своєчасно.
ПАМ'ЯТАЙТЕ: щеплення дає позитивний результат лише тоді коли їх проводять протягом усього встановленого терміну без жодного дня перерви. Необхідно уникати переохолодження, перевтоми. Забороняється вживати алкогольні напої під час лікування, а також не менш, як 6 місяців після них бо інакше знижується ефективність вакцин і зростає небезпека захворювання. Особливу небезпеку становлять дикі тварини: це – лисиці, вовки, борсуки, куниці, тхори. Рідше хворіють сказом косулі, дикі кабани, зайці, їжаки, білки.
Серед тварин, які заразилися цим захворюванням, спостерігається зміна поведінки, вони не бояться людей, не тікають, якщо наближатися до них, а нападають.
Якщо ви постраждали від укусів тварин, не убивайте їх, а краще ізолювати та встановити ветеринарне спостереження протягом 10 днів. Від цього залежить тривалість курсу щеплень.
У випадку контакту чи покусу невідомими тваринами звертайтесь у медичну установу.
Своєчасно проводьте щеплення домашніх тварин (не рідше 1 разу в рік).
Застерігайте всіх, особливо дітей, від смертельної небезпеки, яку таїть у собі неправильне поводження з тваринами, насамперед безпритульними.

Джерело http://kitsman.rayon.cv.ua/
Інформація
Відвідувачі, Ви так само можете залишити коментарі до даної публікації
Схожі новини:
Особистий кабінет