22 травня — теплого Миколи: про що молитись і які народні прикмети побутують
Добавив:
Коментарів: 0
Добавлено: 22-05-2017, 16:04
Переглядів: 62

22 травня — теплого Миколи: про що молитись і які народні прикмети побутують

Святитель Миколай є одним з найбільш шанованих святих християнської віри. Його знають як Миколу Угодника, Миколу Чудотворця. Шанують Миколу як покровителя дітей, купців і моряків.

Християни відзначають два дні в році в честь Миколая — 19 грудня та 22 травня. Про це ж говорили: «Два Миколи у нас — один з травою, інший з зимою». Селяни дуже любили іменини Миколи, оскільки, нарешті, настає гарна погода, худоба їсть свіжу траву, відповідно, дає багато хорошого молока, можна побачити і перші плоди овочів. Про це люди мовили: «До Миколи кріпись, а з Миколи живи, не журись».

22 травня до святого зверталися за допомогою про захист від злодіїв і щоб позбавитися бід. Казали, що Микола рятував від бід дітей, допомагав молодим парам і запобігав пожежам на полях. Обов’язково намагалися нагодувати знедолених людей. У народі його прозвали і покровителем весни.

Також молилися про здоров’я коней і тільки після цього їх сідлали, інакше бісівська сила стане кататися на конях і заїздить їх до смерті. Починали виганяти коней в нічний час — для цього молоді юнаки збиралися всі разом і гнали тварин. Всім селом їх проводжали.

До 22 травня люди не купалися в річці, оскільки це вважалося великим гріхом. Крім того, вода ще недостатньо сильно прогрівалася.

Народні прикмети на 22 травня

На наступний день після Миколи йде дощ — літо буде дощовим і холодним

День Миколи був крайнім терміном для посадки картоплі, оскільки вважали, що, якщо посадити пізніше, то вона, за прикметами, вже не встигне вирости і урожай не збереш.

Туманний і мокрий ранок 22 травня — треба вмитися першою росою, щоб протягом року бути здоровим. Також належало пройти полями і вимовити заговори, щоб земля була родючою.

Жаби почали квакати — буде багатий урожай вівса.

Вільха зацвіла — пора сіяти гречку.

http://ukrainians.today.Джерело http://kitsman.rayon.cv.ua/
Інформація
Відвідувачі, Ви так само можете залишити коментарі до даної публікації
Схожі новини:
Особистий кабінет