У Кіцманському районі триває процес створення ОТГ
Добавив:
Коментарів: 0
Добавлено: 7-06-2017, 16:35
Переглядів: 86

 

На Кіцманщині ще немає створеної жодної обєднаної територіальної громади, але цього року активізувався цей процес і на шляху до створення зараз перебувають 4 ОТГ: Кіцманська (із Суховерховом і Давидівцями), Мамаївська (з селищем Лужани), Ставчанська (з Малятинцями) і Киселівська (з Борівцями). У цих громадах уже відбулися громадські обговорення, є відповідні рішення місцевих рад.

 У Кіцманському районі триває процес створення ОТГ

 

Але юридично початком створення обєднаної територіальної громади вважається формування робочої групи. Як розповіла начальник відділу з питань містобудівного кадастру та регіонального розвитку управління регіонального розвитку, містобудування та архітектури ОДА Христина Марчук, на такому етапі зараз створення Мамаївської громади, а Кіцманська вже на етапі схвалення проектів рішень, готується пакет документів на затвердження обласною владою. В інших селах процеси створення ОТГ поки що на етапі обговорень і консультацій. «Для того, щоб громада вийшла на прямі міжбюджетні відносини з державним бюджетом та отримала весь спектр дохідних джерел та видаткових повноважень, вона має відповідати перспективному плану. Раніше КМУ затвердив Кіцманську та Ставчанську громади. Ми зараз активно працюємо над оновленням і доопрацюванням перспективного плану, адже через зміни у податковому законодавстві, зростання мінімальної зарплати та інші чинники спроможність чи неспроможність громад змінюється», — прокоментувала Христина Марчук. За підрахунками, в Кіцманському районі може бути максимум дві спроможні громади. Проте більшість населених пунктів Кіцманщини поки що не прийняли остаточного рішення щодо об’єднання.

А поки громади на місцях визначаються, в Україні на черзі наступне укрупнення — об’єднання районів, яке передбачає об’єднання в межах існуючих областей. Кількість районів має бути суттєво зменшена – в кожній області має залишитися в середньому 3-4, середня кількість населення в районі — близько 300 тисяч. Основою для майбутнього району має стати госпітальний округ.

Нагадаємо, що Розпорядженням Кабінету Міністрів України від 29.03.2017 № 211-р, Черівецька область поділена на три госпітальні округи. Кіцманський район увійшов до Центрального округу разом із Заставнівським та Герцаївським районами з центром у м.Чернівці. Чи буде межа укрупнених районів повністю збігатися з таким поділом наразі невідомо.

Ольга КУЛЬКО.Джерело http://kitsman.rayon.cv.ua/
Інформація
Відвідувачі, Ви так само можете залишити коментарі до даної публікації
Схожі новини:
Особистий кабінет