Екологи визначали, що спричинило забруднення Совиці в Мамаївцях
Добавив:
Коментарів: 0
Добавлено: 8-06-2017, 18:29
Переглядів: 93

На забруднення Совиці в Мамаївцях 5 червня звернув увагу громадський активіст Степан Терновецький і розмістив відповідне відео на своїй фейсбук-сторінці. Про цю ситуацію написало багато інформаційних сайтів області, тож на проблему оперативно звернули увагу екологи.

Екологи визначали, що спричинило забруднення Совиці в Мамаївцях

Про результати перевірки редакцію «Вільного життя» поінформував перший заступник керівника Державної екологічної інспекції Чернівецької області Микола Собко:

 

«Того ж дня, коли ми прочитали про ситуацію з Совицею в Мамаївцях, наші спеціалісти виїхали на місце і взяли всі необхідні проби води та невідомої субстанції, яка насторожила людей. Провели лабораторні дослідження і отримали результати, що немає перевищення по тих параметрах, які контролює екологічна інспекція (нітрити, нітрати, амоній, наявність кисню, хлориди, сухий залишок та ін.) згідно до норм, які встановлені до таких водойм. Окремо екологи відібрали проби невідомої субстанції, яку віддали на дослідження науковцям ЧНУ і чекаємо від них результатів. Наше припущення поки що таке: у зв’язку із різким підвищенням температури, яке відбулося в ті дні (вода під час взяття проб була 25-26 градусів), мілководдям активно почали рости і дозрівати водорості. Але остаточну відповідь будемо знати після отримання результатів дослідження біологів з університету.

Єдине перевищення, але не надто критичне, у воді Совиці було по вмісту фосфатів. А фосфати містяться в різних миючих засобах, тож це забруднення може бути спричинене стоком каналізації з приватних будинків, з вигрібних ям. Припущення про те, що ситуацію спричинив неконтрольований викид з Лужанського експериментального заводу, не підтвердилося, адже аналогічну субстанцію екологи знайшли і набагато вище заводу по течії річки».

Записала Ольга КУЛЬКО.Джерело http://kitsman.rayon.cv.ua/
Інформація
Відвідувачі, Ви так само можете залишити коментарі до даної публікації
Схожі новини:
Особистий кабінет