Перші буковинці скористалися безвізом
Добавив:
Коментарів: 0
Добавлено: 12-06-2017, 11:16
Переглядів: 96

В Україні опівночі 11 червня розпочалася дія безвізового режиму для громадян України, що подорожують з біометричними паспортами.

Кореспонденти molbuk.ua побували у пункті пропуску "Порубне" на українсько-румунському кордоні.

О 12-ій годині ночі пролунали гімни України та Євросоюзу. Серед присутніх голови ОДА, облради, начальники прикордонного загону та Чернівецької митниці.

Перші буковинці скористалися безвізом

— Державна прикордонна служба, зокрема, Чернівецький прикордонний загін готові до безвізу. Ми забезпечені технічно і максимально будемо сприяти комфортному перетину кордону громадянам України та іноземцям, — запевнив начальник Чернівецького прикордонного закону Олег ВОВК.

Працівники пункту пропуску та волонтери роздавали тим, хто перетинає кордон, пам'ятки про правила безвізового режиму. У них зазначалося, що для користування безвізом необхідно мати біометричний паспорт. Якщо ж його немає, але є діюча віза, нею можна користуватися до завершення строку її дії. Безвізовий в'їзд даватиме право відвідати країну ЄС лише з приватною метою. Він не дає права на проживання, ведення підприємницької діяльності, працевлаштування, роботу за контрактом тощо.

Серед подорожуючих ажіотажу не було. Більшість подорожувала старим способом — з візами або у рамках малого прикордонного руху. Одним із перших, хто перетнув кордон за новими правилами, став українець Родіон МИГАЛЮК.

— Усе пройшло доволі швидко, на румунському боці не ставили жодних запитань, — розповідає чоловік. — Вони глянули, що є біометричний паспорт, просканували його, проштампували і більше не ставили запитань. Наші прикордонники подарували значок з написом "вітаємо з безвізом". Безвіз — це і економія коштів, і часу. Тепер ми в будь-який час можемо придбати квитки, сісти в потяг і поїхати до країн Європи.

http://molbuk.ua/Джерело http://kitsman.rayon.cv.ua/
Інформація
Відвідувачі, Ви так само можете залишити коментарі до даної публікації
Схожі новини:
Особистий кабінет