І Кіцманщина, і Вижниччина організовують фестивалі, присвячені Іванові Миколайчуку. Але окремо
Добавив:
Коментарів: 0
Добавлено: 14-06-2017, 11:00
Переглядів: 79

 

І Кіцманщина, і Вижниччина організовують фестивалі, присвячені Іванові Миколайчуку. Але окремо

 Минулого року з нагоди ювілейної 75-ї річниці від дня народження славетного кіномитця Івана Миколайчука в Чорториї успішно організували видовищний і велелюдний фестиваль «На гостини до Івана». Цей фестиваль вже став брендовою подією для Кіцманщини, до нього готуються протягом року, особливо в ювілейні роки. Торік і Вижниця вперше організували фестиваль українського кіно «Миколайчук-фест». Ніби й зрозуміло — адже Чортория довгий час належала до Вижницького району, і Миколайчук там само близький і улюблений митець для цього району, як і для багатьох інших районів, областей, держав… Адже талант не має кордонів, він продовжує жити і здобуває нових прихильників далеко за межами України. Гарвардський університет включив два фільми українського кінорежисера Сергія Параджанова в список обов'язкових для перегляду для претендентів на кандидатську ступінь в кінознавстві, один з цих фільмів — "Тіні забутих предків" про життя гуцула Івана (1964), де головну роль неперевершено зіграв І.В.Миколайчук. Тож буковинського генія варто вшановувати і пам’ятати в кожному населеному пункті.

 

 

І Кіцманщина, і Вижниччина організовують фестивалі, присвячені Іванові Миколайчуку. Але окремо

 Буквально вчора з’явилась інформація, що у Вижниці з 15 по 18 червняпроходитиме фестиваль українського документального кіно «Миколайчук фест». Але традиційно 15 червня всі шанувальники творчості Івана Миколайчука десятиліттями збираються в Чорториї. Як людям встигнути на всі цікаві заходи? Виявляється, вижничани включили в програму свого фесту і відвідини Чорториї, зробивши кіцманський фестиваль одним із пунктів свого заходу: «10.00 – зустріч гостей, учасників фестивалю з організаторами на площі Героїв Майдану у Вижниці, виїзд до садиби Івана Миколайчука в с.Чортория, участь у мистецькому святі «На гостини до Івана»».

 

Ось що написала на своїй фейсбук-сторінці з цього приводу заступник голови Кіцманської РДА Галина Мельничук:

«Добросусідство чи конкуренція?

Завершується підготовка до Кіцманського районного фестивалю творчості «На гостини до Івана», присвячений Дню народженню славетного нашого земляка, українського генія Івана Миколайчука. Цьогоріч формат, час і місце залишилися принципово незмінними: фестиваль, 15 червня, село Чортория. Як і незмінним залишилося бажання зберегти і продовжити хорошу традицію, розпочату, як би не звучало це страшно чи не приємно для когось, нашими попередниками. Але, хороші ідеї завжди високо цінувалися у світі.

Відзначення цієї події саме у форматі фестивалю у селі Чортория під такою цікавою назвою було започатковано Кіцманською районною владою ще у 2011 році. З тих пір (з перервами) цей фестиваль став рідним не тільки для організаторів та жителів району, а й для постійних гостей фестивалю – творчої та мистецької спільноти, народних майстрів, сусідів, особливо з Вижниччини. Мабуть таки сподобалося вшановувати Івана Миколайчука вижничанам, бо минулого року Вижниччина започатковує свій фестиваль під красномовною назвою «Миколайчук-фест». Звичайно, організатори заявляють трохи іншу концепцію заходу, розписують різні події аж на три дні фестивалю, виготоввляють емблему, рекламки, запрошення, сувеніри тощо. У 2016 році гості з Вижничини прийшли у Чорторию на урочистості до 75-ої річниці з Дня народження Івана Миколайчука і під час фестивалю «На гостини до Івана» роздавали свої запрошення по дорозі до садиби, ніби переманюючи гостей до себе.

Цього року організатори фестивалю у Вижниці напередодні фестивалю у Чорториї розміщують рекламу в засобах масової інформацію про свій фестиваль, який розпочинається також 15 червня ніби-то і не знаючи про наш захід. Звичайно, Кіцманщина, як і будь-хто не може монополізувати ім’я Івана Миколайчука. Тут питання про інше: а як же добросусідство? А як же «разом все зможемо»? Може разом, узгодивши дати і програму, два райони могли б розробити план видовищних заходів? А якщо у вас виникла ідея зробити майже однойменний фестиваль, але у «іншому» форматі , то чи не думали ви якось по добросусідськи узгодити час проведення, щоб і гостям, і місцевим жителям було зручно все спланувати, відпочити кілька днів: у Чорториї, у Вижниці… Щоб ви прийшли на фестиваль до нас, а ми – до вас. По добросусідськи. А не як конкуренти, роблячи вигляд, що не знаємо одні про одних. Таланту Миколайчука вистачить на всіх. Не варто ділити його пам’ять».
Джерело http://kitsman.rayon.cv.ua/
Інформація
Відвідувачі, Ви так само можете залишити коментарі до даної публікації
Схожі новини:
Особистий кабінет