Оселю житeля Кіцманя обігріває сонце
Добавив:
Коментарів: 0
Добавлено: 3-07-2017, 15:18
Переглядів: 81

Оселю житeля Кіцманя обігріває сонце

Це дозволяє утричі скоротити витрати на газ.

Учитель трудового навчання та креслення з Кіцманя Михайло Пукало власноруч створив сонячний колектор, за допомогою якого взимку обігріває будинок, а влітку - гріє воду в дитячому басейні та сушить фрукти.
Власне, сам сонячний колектор - це параболічні дзеркала, що збирають і акумулюють сонячні промені.
 
- Сама конструкція дуже проста і дешева. Виготовив її з пінопласту товщиною 20 міліметрів, а зверху на будівельну піну наклеїв дзеркальну плівку, - пояснює Михайло Пукало. - Одна вимога: колектор повинен бути якомога довший, адже кут падіння сонячних променів дорівнює куту відбивання. Тоді навіть взимку сонце, потрапляючи на колектор, починає гріти.Пишe АСС.
Установка кіцманчанина завдовжки 6 метрів. Через гофровану трубу чоловік під`єднав колектор до будинку і з`єднав зі звичайним віконним вентилятором, розвернутим іншим боком. Таким чином, до кімнати потрапляло повітря, прогріте сонцем.
 
- У такий спосіб мені вдалося прогріти ванну кімнату до комфортної температури. При цьому затрати на електроенергію були мінімальними: вентилятор бере максимум 15 Ват на годину. Це у кілька разів менше, ніж обігрівати кімнату електронагрівачем, - каже винахідник. - Влітку сонце допомагало мені нагрівати дитячий басейн для онучки, а також пробували з дружиною сушити овочі та фрукти. Якщо спеціальна сушка тягне 1,5 кіловати на годину, то завдяки сонячному колектору витрачали всього 15-20 Ват.
 
На виготовлення повітряного сонячного колектора Михайло Пукало витратив 2,5 тисячі гривень. Найдорожче, каже, вартувала дзеркальна плівка - її знадобилося 12 метрів. Та це копійки порівняно з тим, скільки грошей доводиться витрачати на газ та світло.
 
Винахідник обігрівав свою оселю цієї зими виключно за допомогою сонячної енергії. А дрова і газ були лише допоміжними джерелами тепла.
 
- З часом планую перевести на сонячне опалення і Кіцманську школу, в якій працюю, - додає Михайло Пукало. - Так нам вдасться неабияк зекономити. А кошти, що витрачаємо на газ, краще вкладати у розвиток і освіту наших учнів.
 
Джерело http://kitsman.rayon.cv.ua/
Інформація
Відвідувачі, Ви так само можете залишити коментарі до даної публікації
Схожі новини:
Особистий кабінет