Собаки — не лише захоплення, а й спорт та реабілітація
Добавив:
Коментарів: 0
Добавлено: 21-07-2017, 09:39
Переглядів: 212

Собаки — не лише захоплення, а й спорт та реабілітація

 

На Кіцманщині стає все популярнішим захоплення собаками: чимало людей заводять породистих чотирилапих друзів, доглядають за ними, вигулюють, тварини стають майже членами сім’ї. Кілька років тому любителі собак заснували громадську організацію «Клуб 4-лапих», яку очолює Ігор Роздобудько (на знімку). З його ініціативи та за підтримки однодумців цього року на території Кіцманського лісопарку відбулися змагання з канікросу, неодноразово проходили катання дітей в собачих упряжках. Адже одна з найпопулярніших зараз порід у нашому районі — це сибірські хаскі та аляскінські маламути, які виведені як їздові породи, проте гарно виконують роль компаньйона і друга, особливо для малечі, адже ці собаки не агресивні.

Собаки — не лише захоплення, а й спорт та реабілітація

 

 
Щоб власники собак мали де вигулювати та тренувати своїх чоритилапих друзів, минулого року розчистили територію Кіцманського лісопарку від сміття і чагарників, облаштували майданчик для вигулу. Проте, як розповідає Ігор Роздобудько, решта території лісопарку, крім облаштованого собачниками майданчика, зараз продовжує заростати чагарниками.
Гарних задумів в учасників громадської організації та її керівника багато. Крім розвитку їздового спорту, канікросу, Ігор хоче створити центр каністерапії — соціальної та фізичної реабілітації дітей з особливими потребами. Та й для здорових дітей час, проведений з добрими і розумними собаками, йде лише на користь.
Для створення комплексу, де можна займатися реабілітацією дітей, утриманням та навчанням собак, І.Роздобудько домовився із сім’єю фермерів Івасюків, які надали йому територію між двома сільгоспбудівлями в Кліводині і де він будує вольєри (відкритого і закритого типу), де можна буде створити зооготель. Адже часто під час відпустки сім’ї не мають з ким залишити свою собаку.
Проте для облаштування центру і придбання екіпіровки для реабілітації потрібні кошти. Тож всі бажаючі можуть долучитися до гарної справи, допомогти і фізично, і матеріально, переказавши кошти на рахунок громадської організації "КЛУБ 4 ЛАПИХ" (р\р 26001300500230 мфо 356334 код єдрпоу 40374141АТ "ОЩАДБАНК", потрібно вказувати, що кошти вносяться як благодійність, адже організація — неприбуткова).
Редьярд Кіплінг стверджував: «Купіть цуценя і ви придбаєте найвідданішу любов на світі!».
Чотирилапий друг здатний тонко нас розуміти, вловлювати зміну в настрої людини, так безоглядно любити і довіряти, що зцілює душу і тіло, вселяє силу і віру в себе.
Ольга КУЛЬКО.
 
 
Канікрос (canicross) — термін має європейське походження. Крос означає переміщення по пересіченій місцевості. Canicross — це пересування (біг) по пересіченій місцевості з собакою. Фактично це офіційний варіант звичайної недільної пробіжки з домашнім собакою, що практикується багатьма собакарями. Собака тягне бігуна вперед, додаючи йому швидкості. Руки     спортсмена при цьому залишаються вільними — він сполучений з собакою спеціальним тросом з амортизаційною гумою (потягом), який з одного боку кріпиться на їздову шлею собаки, а з іншого — на пояс того, хто біжить. Собака повинна весь час лідирувати, обганяти її заборонено, хоча допускається біг на ненатягнутому повідку. Цей спорт — відмінна можливість підтримувати у формі і себе, і свого собаку. Канікросом можуть займатися діти з 6 років. Найчастіше до канікросу залучають такі породи собак, як сибірський хаскі, аляскінський маламут та інших їздових собак. Але це не є обмеженням, канікросом може займатися будь-яка собака, потрібно лише її бажання бігати.

Каністерапія (лат. "сanis" — собака і грецьк. Θεραπεία [therapeia]лікування, оздоровлення) — один з видів лікування і реабілітації людини за допомогою звичайних або спеціально відібраних і навчених собак під наглядом кваліфікованих фахівців (також — відома, як лікувальна кінологія). Каністерапія в цілому як метод корекційного та розвиваючого впливу має дуже глибоке історичне коріння. Збереглися документи, які свідчать про те, що вже в 1792 році в лікарні для душевнохворих у Йорку (Англія) собаки використовувались як частина терапевтичного процесу. Хворі спілкувалися з ними, доглядали за ними, і було відзначено позитивний вплив подібних методів на поведінку людей і ефективність лікування. Протягом декількох століть в інших країнах Європи використовувався заспокійливий і розвиваючий ефект взаємодії з собаками пацієнтів психіатричних клінік та притулків, після чого в США собаки стали використовуватися для психотерапевтичної допомоги в деяких подібних установах.
Каністерапія як науковий метод починає набувати популярності з другої половини ХХ століття. Каністерапія виявляється найбільш ефективним методом для дітей і літніх людей, які часто є найбільш вразливими категоріями в плані соціалізації та емоційного благополуччя. Особливу значимість має каністерапія для категорії дітей з обмеженнями у розвитку, собака дає їм можливість не тільки знайти собі друга, але і справлятися зі своєю недостатністю. Собаки допомагають подолати самотність, знімають психоемоційне напруження, дають позитивні емоції і багато-багато іншого.
Спілкування з собакою відіграє особливу роль в соціально-психологічному благополуччі дітей, воно дає необхідне емоційне «підживлення» і саме по собі є гарною психотерапією. Особливо воно необхідне дітям, які нерідко страждають від самотності у власних сім'ях, а також дітям з неблагополучних сімей.
Каністерапія використовується в роботі з різними категоріями людей.  Собака дозволить надовго стримати страх, депресію, напругу, знизити неуважність і мобілізувати рухові функції. Неговіркі починають більше говорити, а люди з емоційною некомпетентністю (набутою або вродженою) — виявляти здатність реагувати на тварин із несподіваним почуттям і розумінням.
Собаки незамінні при роботі з дітьми, які страждають на аутизм. Вони надзвичайно впливають на поведінку таких дітей. Присутність або пасивна участь у терапії дружелюбно налаштованого собаки збігається з помітним поліпшенням у поведінці дітей та зниженням таких проявів аутизму, як занурення в себе.
Собаки дуже дієві для лікування нервового напруження, при розсіяності уваги. Особливо ефективними вони є при почутті самотності, покинутості, в стані депресії. Та одним з найбільш поширених напрямів використання каністерапії є допомога хворим, які страждають на ДЦП і аутизм.
На сьогоднішній день каністерапія широко розповсюджена в країнах західної Європи, Америки, подібний досвід є в Росії, Польщі, і все частіше до цього методу звертаються і в Україні.


Джерело http://kitsman.rayon.cv.ua/
Інформація
Відвідувачі, Ви так само можете залишити коментарі до даної публікації
Схожі новини:
Особистий кабінет