Як поводитися під час грози
Добавив:
Коментарів: 0
Добавлено: 22-07-2017, 11:56
Переглядів: 306

 

За останній час клімат України суттєво змінився. Щорічна статистика не втішає — все більше і більше людей гине або отримує серйозні травми в результаті природних катаклізмів. Проливні дощі, що пройшли нещодавно, ще раз змусили задуматися над тим, як поводитися під час грози і вберегтися від її небезпеки.Головна помилка, яку допускають люди під час грози — це те, що ховаються під поодинокими деревами. Цікаво, блискавка ніколи не потрапляє в чагарник — якщо його розміри дозволяють, то краще всього ховатися під ним.
Також небезпечно під час грози розмовляти по телефону. Якщо почалася гроза, вимкніть телевізор, радіо, інші електроприлади і тримайтеся подалі від електропроводки, стоків, антен і т.д.
Якщо гроза застала вас на березі водойми або під час купання, що не дивно в кінці літа, терміново виходьте з води. Особливо небезпечно в цей час бути в човні, бо блискавка має властивість ударяти в предмети, що підносяться над поверхнею води. Найкраще вийти з води, відійти від берега більш ніж на 100 метрів (радіус який найчастіше вражає блискавка біля водойм) і спуститися в низину, якщо ви знаходитесь на узвищі. Якщо ви розбили намет на відкритому березі, то ризикуєте стати мішенню для блискавки. У грозу на відкритій місцевості особливо небезпечні рівнини і улоговини пагорбів.
Що робити, якщо людину вдарила блискавка
Постраждалого необхідно роздягнути, за можливості  загорнути в холодне простирадло, змочити холодною водою.Людині, ураженій блискавкою, необхідні штучне дихання і масаж серця як мінімум протягом 1 хвилини (якщо вона не прийшла до тями) і негайно викликати швидку допомогу. Доторкатися до потерпілого безпечно — у його тілі заряду не залишається.
Володимир Літун,
завідувач сектору з питань надзвичайних ситуацій
райдержадміністрації.

Як поводитися під час грози

 Джерело http://kitsman.rayon.cv.ua/
Інформація
Відвідувачі, Ви так само можете залишити коментарі до даної публікації
Схожі новини:
Особистий кабінет