7 фактів на користь кави
Добавив:
Коментарів: 0
Добавлено: 21-08-2017, 17:11
Переглядів: 138

Бетховен кожен день варив собі каву з 60 зерен, а Вольтер випивав 50 чашок в день і дожив до 83 років. Виходить, не така страшна кавова залежність, як малюють її противники напою?

Ось 7 причин випити чашечку кави негайно.

1. Посилення мозкової активності. Не секрет, що кава підвищує увагу, покращує здатність концентруватися, прискорює реакцію людини, але... Тільки кава з цукром здатна зробити з вас маленького генія на деякий час, тому що саме поєднання кофеїну і глюкози активізує потрібні області головного мозку. Але в жодному разі не пийте каву натще серце: у цьому випадку дія напою негативна.

2. Підвищення артеріального тиску. Чашечкою кави можна побороти приступ гіпотонії — знижений артеріальний тиск. Але тим гіпотонікам, у яких від кави спостерігається тахікардія, напій пити не варто. Гіпертонікам ж, навпаки, звичка пити каву не шкодить, тому що організм з часом пристосовується до напою і перестає реагувати на нього підвищеним тиском.

7 фактів на користь кави

3. Зміцнення імунітету. Вживання кави, як з'ясували вчені одразу кількох країн, знижує ризик передчасної смерті: ризик тим менший, чимж більше чашок кави в день випиває людина. Оптимальна кількість чашок — три. Це пов'язано з тим, що кава сприяє активнішій та здоровішій роботі імунної системи, а також зміцнює печінку, серце і шлунково-кишковий тракт. Але старайтеся пити натуральну свіжозмелену каву. В розчинній менше корисних речовин, а хімічні добавки негативно впливають на шлунково-кишковий тракт.

4. Зніме головний біль. Кофеїн, що міститься в натуральній каві, здатний зняти головний біль і мігрень. Але це не повноцінна заміна анальгетикам. Знеболювальні препарати є ефективнішими, тому що в них часто додають той же кофеїн, який підвищує дію активних речовин ліків на 40%.

5. Антистрес і антидепресант. Позбутися стресу можна завдяки розробці дофаміну та серотоніну, «провокуючи» хороший настрій. Всього одна чашка кави або навіть її запах допоможе не засмучуватись в стресовій ситуації. А кофеїн — це один з найпоширеніших стимуляторів центральної нервової системи, і саме постійна стимуляція нервової системи утримує нас від депресії. Але таким ефектом володіє лише кофеїн у каві. В чаї, газованому напої або шоколаді він не має такої дії.

6. Покращення пам'яті. Тими ж стимуляторами та нейромедіаторами, якими кава підвищує настрій і працездатність, вона покращує й нашу пам'ять, правда, тільки короткочасну.

7. Зниження ваги. Кава дійсно здатна знизити вагу. Понижений рівень гормону лептину в організмі призводить до збільшення ваги за рахунок осаду жирів, а кофеїн підвищує його вміст в організмі. Тому кофемани довше набирають вагу, а заняття спортом для них є ефективнішими.Джерело http://kitsman.rayon.cv.ua/
Інформація
Відвідувачі, Ви так само можете залишити коментарі до даної публікації
Схожі новини:
Особистий кабінет