У перспективний план ОТГ вносяться зміни: на Кіцманщині схвалено три громади
Добавив:
Коментарів: 0
Добавлено: 4-09-2017, 12:39
Переглядів: 173

На основі прийнятих рішень органів місцевого самоврядування про їх добровільне об’єднання та приєднання, а також на основі звернень відповідних рад про необхідність внесення змін до перспективного плану формування територій громад Чернівецької області (далі – Перспективний план), з метою приведення Перспективного плану у відповідність до Закону України «Про добровільне об’єднання територіальних громад» (далі - Закон) обласною державною адміністрацією розроблено відповідні зміни, які обумовлені необхідністю актуалізації перспективного плану формування територій громад Чернівецької області. 

 

Кіцманська міськаоб’єднана територіальна громада

(м. Кіцмань)

Кіцманська міська рада

м. Кіцмань

Суховерхівська сільська рада

с. Суховерхів

Давидівська сільська рада

с Давидівці

Валявська сільська рада

с. Валява

Кліводинська сільська рада

с.Кліводин

Лашківська сільська рада

с. Лашківка,

с. Витилівка

Мамаївська сільськаоб’єднана територіальна громада

(с. Мамаївці)

Мамаївська сільська рада

с. Мамаївці

с Новий Киселів

Лужанська селищна рада

смт. Лужани

Ставчанська сільська об’єднана територіальна громада

(с. Ставчани)

Ставчанська сільська рада

с. Ставчани

Хлівищанська сільська рада

с. Хлівище

с. Гаврилівці

Малятинецька сільська рада

с. Малятинці

Іванковецька сільська рада

с. Іванківці

Шишковецька сільська рада

с. Шишківці

Южинецька сільська рада

с. Южинець

Киселівська сільська рада

с. Киселів

Борівецька сільська рада

с. Борівці

Наразі внесення змін до перспективного плану ґрунтується виключно на рішеннях, які є легітимним волевиявленням суб’єктів процесу добровільного об’єднання територіальних громад – суміжних територіальних громад сіл, селищ, міст. Слід зазначити, що крім добровільності, об’єднання територіальних громад базується на принципах конституційності та законності, економічної ефективності, державної підтримки, повсюдності місцевого самоврядування, прозорості та відкритості, а також відповідальності.

Також, з метою посилення фінансової та інституційної спроможності об’єднаних територіальних громад, що утворюються відповідно до Закону, як цього вимагає ст. 64 Бюджетного кодексу України, необхідно внести відповідні зміни в Перспективний план.

Невідповідність меж громад Перспективному плану стає перешкодою у отриманні ними додаткових повноважень та ресурсів, основним із яких виступає перехід на прямі міжбюджетні відносини з державним бюджетом та отримання відповідної фінансової підтримки. Щоб не залишати в подальшому новостворені громади без інструментів для існування і розвитку та дати можливість їм якомога швидше відчути переваги реформи децентралізації, облдержадміністрацією розроблено зміни до Перспективного плану, відповідно до якого зазначені питання врегульовуються.

Загальний алгоритм внесення змін до Перспективного плану є наступним: відповідно до статті 11 Закону України «Про добровільне об’єднання територіальних громад» розроблення перспективного плану покладається на обласну державну адміністрацію. Таким чином, розроблені облдержадміністрацією зміни до Перспективного плану листом від 21.08.2017 №01.13/18-1564 направлені на схвалення до обласної ради для розгляду на черговій сесії. Після схвалення остаточне рішення прийме Кабінет Міністрів України а саме, розглядає та затверджує вищевказані зміни до Перспективного плану шляхом прийняття відповідного розпорядження. Розроблені облдержадмінстрацією зміни до Перспективного плану стосуються вже фактично створених громад або тих, де цей процес вже знаходиться на завершальному етапі.

Також, у зв’язку із внесенням змін до Закону України «Про добровільне об’єднання територіальних громад» запрацював механізм нарощування території об’єднаної територіальної громади шляхом приєднання суміжних територіальних громад з метою підвищення спроможності існуючих об’єднаних громад. Адже 12 об’єднаних громад із 16 потребують укрупнення.

Розроблені зміни до Перспективного плану свідчать про те, що обласна державна адміністрація підтримала ініціативу жителів новостворених ОТГ, за умови відповідності прийнятих належним чином рішень. В подальшому обласна державна адміністрація буде надалі допомагати задля того, щоб волевиявлення жителів області щодо об’єднання реалізовувалось якомога швидше шляхом створення нових або укрупнення існуючих ОТГ.

За інформацією пресс-служба ОДА.
Джерело http://kitsman.rayon.cv.ua/
Інформація
Відвідувачі, Ви так само можете залишити коментарі до даної публікації
Схожі новини:
Особистий кабінет