Круглий стіл за участі прийомних батьків та опікунів відбувся до Дня усиновлення
Добавив:
Коментарів: 0
Добавлено: 30-09-2017, 08:24
Переглядів: 150

Круглий стіл за участі прийомних батьків та опікунів відбувся до Дня усиновлення

30 вересня в Україні відзначають День усиновлення. Тож напередодні при Кіцманській райдержадміністрації відбувся круглий стіл за участі прийомних батьків, опікунів, батьків-вихователів дитячих будинків сімейного типу. До спілкування служба у справах дітей РДА, яка організувала цей захід, запросила також спеціалістів різних установ та організацій, діяльність яких пов’язана і є дотичною до потреб і проблем сімей, де виховуються діти-сироти та діти, позбавлені батьківського піклування.

Круглий стіл за участі прийомних батьків та опікунів відбувся до Дня усиновлення

 У круглому столі взяли участь заступник голови райдержадміністрації Галина Мельничук, начальник відділу освіти, молоді та спорту РДА Руслана Равлюк, начальник служби у справах дітей Лариса Заярнюк, заступник начальника управління Пенсійного фонду України в Кіцманському районі Борис Білан, спеціаліст управління праці та соціального захисту населення Людмила Савчук, директор Кіцманського районного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді Наталія Леонтієва, лікарі підліткового кабінету та "Клініки, дружньої до молоді" Кіцманської ЦРЛ, спеціаліст Кіцманського бюро правової допомоги, психолог відділу освіти, молоді та спорту РДа та інші.

Прийомні батьки та батьки-вихователі мали можливість поспілкуватися та отримати консультацію у фахівців з питань, що їх хвилюють. Так найбільше скарг та проблемних ситуацій, з якими стикаються діти, позбавлені батьківського піклування та сім’ї, в яких вони виховуються, пов’язані із соціальним захистом, а саме складними бюрократичними процедурами щодо отримання належних виплат, труднощами в отриманні субсидій. Окремим і болючим питанням для таких сімей є толерантне і тактовне ставлення суспільства до прийомних дітей, взятих під опіку і тих, що виховуються в дитячих будинках сімейного типу. Особливо часто з упередженим ставленням до цієї категорії дітей доводиться стикатися їх батькам у закладах освіти та охорони здоров’я, де окремі спеціалісти надмірно підкреслюють статус дитини, що ще більше травмує і без того чутливу психіку.

Серед інших питань, які піднімали прийомні батьки, було отримання пільг на комунальні послуги, забезпечення шкільними та спортивними формами, можливість залучити спонсорів та меценатів до того, щоб покращити житлові умови сімей, які виховують дітей сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування. Адже у Кіцманському районі всього 7 таких сімей. Попри виплати від держави (а їх сума не змінювалася протягом багатьох років і сьогодні відносно курса валют не така й велика, як прийнято вважати у суспільстві), сім’ям потрібно розширювати житловий простір, проводити ремонт, закуповувати меблі. І, крім того, як рекомендує служба у справах дітей, для кожної дитини мають відкладати певну суму на майбутнє, бо при досягненні 18 років (для студентів — закінчення навчання) ці діти мають мати все необхідне для самостійного життя.

На завершення сім’ям, в яких виховуються прийомні діти, з нагоди їхнього професійного свята було вручено подяки райдерджміністрації. Учасники круглого столу залишилися надзвичайно задоволеними від цікавого та конструктивного спілкування і прийняли рішення зробити традиційними такі зустрічі задля налагодження співпраці та максимально ефективного вирішення проблемних питань.  

Янна НИКОЛАЙЧУК.   

ело: http://freelife.cv.ua/novini-kcmanschini/7057-zamst-pereplati-otrimali-borg.html
© FreeLife.лікарі підліткового кабінету та "Клініки дружньої до молоді" Кіцманської ЦРЛ,
заступник начальника УПФУ в Кіцманському районі

Джерело: http://freelife.cv.ua/novini-kcmanschini/socum/6998-pro-pensyniy-vk-zhnok-yak-postrazhdali-vnasldok-chornobilskoyi-katastrofi-3-kategoryi.html
© FreeLife.cv.ua

 

заступник начальника УПФУ в Кіцманському районі

Джерело: http://freelife.cv.ua/novini-kcmanschini/socum/6998-pro-pensyniy-vk-zhnok-yak-postrazhdali-vnasldok-chornobilskoyi-katastrofi-3-kategoryi.html
© FreeLife.cv.ua
Джерело http://kitsman.rayon.cv.ua/
Інформація
Відвідувачі, Ви так само можете залишити коментарі до даної публікації
Схожі новини:
Особистий кабінет