Співпраця Бєльського повіту та Кіцманського району продовжується
Добавив:
Коментарів: 0
Добавлено: 27-10-2017, 10:52
Переглядів: 45

Співпраця Бєльського повіту  та Кіцманського району продовжується

 Цими днями на Буковину та, зокрема, в Кіцманський район, завітала делегація з Бєльського повіту Республіки Польща, який є партнером Кіцманщини вже 20 років. 19 жовтня гості з Польщі на чолі зі старостою Бєльського повіту Анджеєм Плонкою зустрілися з головою Чернівецької облдержадміністрації Олександром Фищуком, за час керівництва якого Кіцманщина налагодила дружні партнерські зв’язки з повітом.Співпраця Бєльського повіту  та Кіцманського району продовжується

 Наступного дня у Брусниці делегація відвідала водолікарню та завод мінеральної води «Брусницька-нова». У Шипинцях члени делегації побували в місцевій школі, віддали шану загиблим героям у музеї Революції гідності та АТО, бажаючи миру Україні.
Також делегація ознайомилася з роботою Кіцманського територіального центру соціального обслуговування і державної пожежно-рятувальної частини району.
На завершення візиту гості відвідали Лужанський ЗНЗ І-ІІІ ст. та Мамаївський ЗНЗ І-ІІІ ст. №2, а також Мамаївський ДНЗ.
Результатом партнерського візиту представників Бєльського повіту стало оголошення намірів про співпрацю у напрямках культурного розвитку молоді та оздоровлення дітей, участь Мамаївської школи у міжнародному проекті «Еразмус+», надання гуманітарної допомоги для медичної галузі району.

Співпраця Бєльського повіту  та Кіцманського району продовжується

Староста Бєльського повіту Анджей Плонка в інтерв‘ю для нашої газети сказав:
— 20 років триває співпраця між нашими регіонами, щороку у нас відбувається обмін делегаціями. Я не був на Кіцманщині 5 років, але важливо, що їздили різні делегації — депутати, працівники староства, підприємці,  молодь, представники культури. І саме люди — гарантія доброї спів-праці між нашими народами.
— Зараз багато українців їдуть працювати до Польщі. Як польська влада та місцеве населення  ставляться до того, що в Польщі велика кількість українських заробітчан?
— Відповідь на це питання потрібно поділити на дві частини.  Перша — це наша спільна, дуже складна історія. Але історія Польсько-Німецька теж складна, проте ми вийшли на вищий щабель стосунків, ми співпрацюємо і поважаємо один одного.
Зараз в України складний період, ваші жителі їдуть працювати до Польщі. Але і поляки вже давно їздять на заробітки до Німеччини, Англії та інших країн. Зараз у Польщі працює близько півтора мільйона українців. Але два з половиною мільйони поляків теж поїхали на заробітки до інших держав. Для держави добре, якщо ці люди не виїжджають назовсім, а повертаються та інвестують зароблені кошти у своїй країні. Але багато хто виїжджає і не повертається, залишається жити там, де спокійно і комфортно. Таке життя, є проблеми, але такі процеси були завжди.
— Відомо, що після зближення та вступу до ЄС у Польщі значно зріс рівень життя, було багато інвестицій з інших країн Євросоюзу, побудовано підприємств, створено робочих місць. Але тепер часто говорять про ослаблення Євросоюзу та навіть звучать припущення про можливий  розпад — спершу після  Брексіту, тепер — проблем з Каталонією. Як ви оцінюєте цю ситуацію?
— Польща перебуває в ЄС вже 12 років. Євросоюз має свої проблеми, бо змінюється час, змінюється ситуація, тому й ЄС треба змінюватися. Поляки мають свої цінності — для нас важлива родина, віра. Цим ми схожі з українцями. Але ці цінності не такі важливі для інших країн. Це схоже з конфліктом поколінь. Тому багато розмов про можливий розпад Союзу. Це неправильно. Євросоюз повинен бути, але він має бути для людей, а не люди для ЄС.  Польща в свій час отримала значні кошти від ЄС для розвитку інфраструктури, на різні проекти місцевого самоврядування. Але так не буде завжди. Тепер ЄС надає допомогу іншим державам, наприклад Румунії, Україні. І це добре.
— Дякую за розмову.

Ольга КУЛЬКО. 
Джерело http://kitsman.rayon.cv.ua/
Інформація
Відвідувачі, Ви так само можете залишити коментарі до даної публікації
Схожі новини:
Особистий кабінет