Африканську чуму свиней виявили вже за 20 кілометрів від Кіцманщини
Добавив:
Коментарів: 0
Добавлено: 10-11-2017, 13:41
Переглядів: 84
На фермі в селі Іспас Вижницького району наприкінці жовтня знищили близько 160 свиней. Від Іспаса до меж Кіцманщини до 20 км, тому ризик занесення хвороби досить високий. Щоб запобігти поширенню вірусу в нашому районі, 8 листопада, в Кіцмані відбулася семінар-нарада за участю фахівців Держпродспоживслужби, ветмедицини, керівників свиногосподарств, забійників тварин — реалізаторів свіжого м’яса, голів місцевого самоврядування з Кіцманського, Заставнівського районів і м.Чернівці. Захід провели у рамках проекту технічної допомоги «Підвищення обізнаності про африканську чуму свиней в Україні».

 Фото ілюстративне. Із сайту https://www.glavny.tv.

За інформацією начальника головного управління Держпродспоживслужби в області Олександра Александрюка, можливим джерелом занесення збудника африканської чуми свиней стала розміщена поряд пилорама, до якої навідуються люди. Крім цього, завезення та годівля кормами відбувалася без термічної обробки, корми невідомого походження і без супровідних документів. Карантинні заходи тут триватимуть протягом 40 днів, працюють карантинні та мобільні пости поліції. 
Цінні рекомендації присутнім дали Олександр Рєвнівцев та Євген Шатохін — національні консультанти Продовольчої і сільськогосподарської організації ООН (ФАО), які приїхали з Києва.
Не зайвим було ще раз нагадати, що найголовніше знати про африканську чуму. Тож учасників семінару ознайомили з методами профілактики АЧС в Україні та світі, показали динаміку розповсюдження захворювання. Окрему увагу приділили заходам щодо недопущення виникнення африканської чуми свиней у сільгосппідприємствах та у приватному секторі.
Участь у семінар-нараді під головуванням першого заступника голови Кіцманської райдержадміністрації Юрія Косара також взяли заступник голови районної ради Іван Гулей, начальник Головного управління Держпродспоживслужби у Чернівецькій області Олександр Александрюк, перший заступник голови Заставнівської РДА Василь Молдован.
Нагадаємо, що всередині вересня спалах африканської чуми свиней було зафіксовано в Городенківському районі на сусідній Івано-Франківщині. Щоб відвести загрозу потрапляння цієї біди на територію нашого району, тоді на Кіцманщині влада, відповідні служби, голови місцевого самоврядування у співпраці з правоохоронними органами спрацювали оперативно й ефективно.

В інших регіонах країни вартість кілограма сала взагалі сягає близько сотні, а то й більше. У Києві, до прикладу, ціна сала — 180 гривень за кг.

Така цінова політика на ринку свинини зумовлена, безумовно, й тим, що вже два роки поспіль в Україні скорочується поголів’я свиней через поширення АЧС.
За даними держстатистики, станом на 1 жовтня ц.р. поголів’я свиней в Україні склало 6,76 млн. голів і порівняно з жовтнем 2016 року скоротилося на 9,3%.
Згідно з прогнозами експертів, до кінця 2017 року галузь свинарства може втратити до 1,5 млн. голів — до 40% поголів’я або 4 млрд. гривень, а приватний сектор — до 71 тис.голів.

Вірус хвороби може зберігатися:

- в м’ясі інфікованих свиней — до півроку
- в охолоджених тушках (4°С) — півроку
- у замороженому м’ясі (-20°С) — безкінечно
- у копченій ковбасі — впродовж 5 місяців і більше.
І тільки при 50°С вірус гине впродовж доби.
Тому такою важливою є термічна обробка м’яса перед вживанням!
Христина МЕЛЬНИЧУК.

 Джерело http://kitsman.rayon.cv.ua/
Інформація
Відвідувачі, Ви так само можете залишити коментарі до даної публікації
Схожі новини:
Особистий кабінет