Вирішення проблем людей з особливими потребами — спільне завдання
Добавив:
Коментарів: 0
Добавлено: 15-12-2017, 11:37
Переглядів: 75
Вирішення проблем людей з особливими потребами — спільне завдання 
13 грудня в сесійній залі Кіцманської міської ради відбулося засідання «круглого столу» за участю заступника голови РДА Галини Мельничук, начальника відділу містобудування та архітектури РДА Івана Антощука, начальника управління праці та соціального захисту населення РДА Руслани Височиної, начальника управління Пенсійного фонду України в Кіцманському районі Тетяни Шемчук та її заступника Бориса Білана, заступника директора Кіцманського районного центру зайнятості Наталії Петлюк, голови обласної організації інвалідів Всеукраїнської організації інвалідів «Союз організацій інвалідів України» Миколи Рошка. Кожен з них проконсультував людей з інвалідністю про нововведення і зміни в законодавстві у сферах соціального захисту, пенсійного забезпечення, працевлаштування та відповів на актуальні запитання присутніх. Вела засідання голова жіночого комітету обласної організації інвалідів ВОІ СОІУ Наталія Білова. 

Вирішення проблем людей з особливими потребами — спільне завдання

Своє щире захоплення силою духу людей з обмеженими фізичними можливостями висловила голова райорганізації Товариства Червоного Хреста України Дарія Бабюк. З нагоди зустрічі Дарія Ігнатівна вручила візочниці Ользі Симинович з Шипинців комплект постільної білизни від Товариства Червоного Хреста України, пообіцяла подальшу підтримку людей цієї категорії і побажала їм міцного здоров’я та щасливих новорічно-різдвяних свят.

Звернулася з вітальним словом до присутніх заступник голови райдерж-адміністрації Галина Мельничук. А для ефективнішого вирішення       проблем людей з особливими потребами Галина Георгіївна порекомендувала їм за результатами засідання підготувати колективні звернення до відповідних органів та осіб.
Головний архітектор району Іван Антощук повідомив про те, що при райдержадміністрації створено комітет доступності, за час діяльності якого основну увагу звернуто на облаштування пандусами двох сучасних світлофорних об’єктів м.Кіцмань та їх відповідність державним стандартам, нормам і правилам. Адже на інших пішохідних переходах міста також зроблено пандуси, але вони не відповідають стандартам і мають бути переобладнані. Також найближчим часом намічено два нові світлофори додатково оснастити звуковими сигналами для людей з вадами зору. А ось заплановані роботи щодо забезпечення безперешкодного доступу людей з обмеженими фізичними можливостями до об'єктів громадського призначення (РДА і райради) поки не виконані через брак коштів. Також Іван Павлович закликав людей з інвалідністю до співпраці —  повідомляти про невідповідність заїздів до громадських і медичних об’єктів, на пішохідних переходах, складні для них ділянки доріг тощо.
Руслана Височина і Тетяна Шемчук у форматі запитань-відповідей детально і ґрунтовно надали роз’яснення присутнім з актуальних і наболілих питань у сфері соціального та пенсійного забезпечення. Зокрема, Руслана Михайлівна розповіла про те, як саме протягом 2017 року управління соцзахисту опікувалось цією категорією населення, а також нагадала порядок отримання субсидій, пільг, компенсаційних та інших виплат, путівок на санаторно-курортне лікування і можливість забезпечення зубопротезуванням. Тетяна Михайлівна звернула увагу, що крім доступності людей з інвалідністю до приміщення управління ПФУ, вони мають змогу звертатися дистанційно. Вона озвучила умови призначення пенсій по інвалідності та обговорила з присутніми зміни, внесені до пенсійного законодавства в жовтні поточного року. А Борис Білан надав усім охочим індивідуальні консультації щодо розміру їх пенсії, врахованого і неврахованого стажу та інші моменти, які цікавили учасників «круглого столу».
Про нові підходи до вирішення проблем зайнятості та працевлаштування інвалідів проінформувала Наталія Петлюк. Так одним із нововведень є отримання послуги за місцем перебування. До прикладу, кіцманчанин, який шукає роботу в Києві, відтепер може звернутися у столичний центр зайнятості з метою пошуку роботи. Наталія Василівна розповіла, який для цього необхідний пакет документів і також відповіла на запитання аудиторії.
Захід був інформативно цікавим і насиченим, тож його учасники сподіваються на частіші зустрічі за «круглим столом».
Христина МЕЛЬНИЧУК.


Джерело http://kitsman.rayon.cv.ua/
Інформація
Відвідувачі, Ви так само можете залишити коментарі до даної публікації
Схожі новини:
Особистий кабінет