Повернути собі себе : консультація психолога
Добавив:
Коментарів: 0
Добавлено: 26-12-2017, 15:45
Переглядів: 63


Дитина народжується на світ чистим листком, і запис на ньому роблять спершу батьки, родичі, потім педагоги, друзі, соціум.

Записи бувають хорошими, які допомагають бути соціальними, відрізняти безпеку від небезпеки, формують світогляд, погляди та принципи на життя. Та, на жаль, є стійкі токсичні установки, які заважають, а часом і ламають особистість. Батьківські цінності, правила, погляди з часом, як правило, стають рисами характеру і впливають в подальшому долю людини. Саме у нас на Буковині діє багато таких «програм», які отруюють життя, як особисті стосунки, так і соціальне життя.

 


Так мати може передавати своїй дочці установку, що «Жінка повинна бути терплячою, слухатися в усьому чоловіка, бо розлучення — то сором, люди пліткуватимуть». І все: ця програма діє протягом усього життя. Жінка терпить неприпустимі речі, не розвивається як особистість, а її роль зводиться до того, яка вона ґаздиня, мама та дружина. Як наслідок — холодні стосунки з чоловіком, або й терпить насилля як психологічного, так і фізичного характеру, пияцтво і т.д. При цьому для людей вона залишається ґаздинею, хорошою мамою, жертовною жінкою (що в нас у соціумі прийнятно). Головна мета — зберегти сім’ю. Якою ціною? Чи є вона щасливою, чи ростуть щасливі і здорові діти, спостерігаючи такі взаємини батьків? Діти засвоюють модель поведінки батьків, і приносять її у своє особисте життя. Таким чином стійкі токсичні установки передаються від дідів-прадідів.

Інший приклад — «хлопчики не плачуть», «ти ж мужчина». Чому? Хлопчики, хлопці, мужчини відчувають біль так само, як і жінки. Якщо розглянути фізіологію людини, то кожна наша емоція (радість, злість, образа, розчарування, любов, агресія) супроводжується викидом певних гормонів. Якщо гормон виділився, значить потрібно відреагувати, щоб він мав вихід, а не накопичувався в організмі. Хіба у хлопців ці гормони не виділяються? А їх сварять за цілком природні прояви («соромно плакати», «дивись, з тебе сміється дядя, тьотя» і т.д.). І виростають юнаки із законсервованими, застояними емоціями, які не вміють показувати і висловлювати, бо це неприйнятно і соромно. В сімейному житті жінки називають таких чоловіків «дерев’яними», тобто зникає чуйність, співпереживання, тепло.

На завершення хочеться сказати, що кожна людина має право відчувати те, що відчуває, висловлювати в прийнятній формі свої емоції, має право на особистий розвиток, незалежно від статевої ознаки. А правила та установки старшого покоління і соціуму в цілому слід критично оцінювати зі своєї дорослої позиції, старатися зрозуміти, що з цих принципів взяти для себе, а що саме для вас неприйнятно. Довіряйте своїм почуттям, виражайте і проживайте свої емоції як «погані», так і «хороші». Це фізіологічна потреба організму. Прислухайтеся до своїх бажань і будьте собою. Не живіть чужим життям.

Оксана ВЕСНА,

психолог.

- Створюю жіноче коло підтримки

- Надаю консультації

- Підтримую у важкий переломний момент

Адреса: м.Кіцмань, вул.Незалежності, 37, ІІ поверх. Тел. 097-072-46-61.Джерело http://kitsman.rayon.cv.ua/
Інформація
Відвідувачі, Ви так само можете залишити коментарі до даної публікації
Схожі новини:
Особистий кабінет