«Марне навчання без думки, небезпечна думка без навчання»
Добавив:
Коментарів: 0
Добавлено: 5-01-2018, 09:49
Переглядів: 174
Ці слова Конфуція включають у собі технологію формування критичного мислення, яке засноване на творчій співпраці: митець, викладач і учень, що є основою пошуку стратегії нової школи, нової освіти. Тому при викладанні зарубіжної літератури поряд з традиційними методами навчання використовуються нетрадиційні новітні тенденції в освіті. Засобами літератури вчитель виховує патріотів рідної землі, які пишаються надбаннями своїх предків і з інтересом відслідковують, який вплив здійснила українська історія та культура на творчість світових майстрів слова. Та практичний досвід можна одержати тоді, коли є нагода зблизька побачити чи доторкнутися до автентичних експонатів, особисто відвідати місця, пов’язані з видатними людьми, відчути атмосферу, у якій вони жили і творили.

«Марне навчання без думки,  небезпечна думка без навчання»


Чернівці — унікальне місто, у якому поєднані історичні долі як українських, так і зарубіжних письменників.
Саме тому у грудні минулого року учителі зарубіжної літератури стали учасниками виїзного засідання районного методичного об’єднання учителів-філологів з теми «Краєзнавство (українознавство) на уроках зарубіжної літератури. Зарубіжні письменники і Україна. Культурологічний підхід» і мали можливість відвідати "Єрусалим на Пруті", як ще називають старовинне і вічно юне місто Чернівці.
Тематичну мандрівку "Букова віть європейської історії" педагоги розпочали з відвідування Чернівецького музею історії та культури євреїв Буковини. Театр і книга – це те, без чого не можна уявити буковинського єврея. Наш край дав світові низку відомих науковців, письменників та поетів, артистів і музикантів. Серед них — найвідоміші визначні майстри слова, представники літературно-мистецького світу німецькомовної та їдишистської літератури Чернівців : Елієзер Штейнбарґ, Іцик Манґер, Пауль Целан, Роза Ауслендер, Зельма Меербаум-Айзінгер, Альфред Маргул-Шпербер, Мозес Розенкранц, Мойсей Альтман, Карл Еміль Францоз та інші, більшість з яких стали жертвами Голокосту 1933-1945 років, але їхні імена назавжди вписані золотими літерами до скарбниці світової літератури, а твори вражають своєю актуальністю і життєствердними мотивами та образами. Директор музею Микола Кушнір розповів про життя, про унікальні архітектурні та документальні пам’ятки єврейської спільноти Буковини.
Учасники семінару разом із директором муніципальної бібліотеки імені А.Добрянського Лесею Щербанюк здійснили цікаву й пізнавальну екскурсію "Літературними стежками Чернівців", що тісно переплелися із долями видатних земляків-класиків світової та української літератур Міхаєм Емінеску, Лесею Українкою та Ольгою Кобилянською, Осипом Маковеєм, Юрієм Федьковичем, Людвігом Якобовським, Євгеном Озаркевичем, Софією Окуневською, Наталією Кобринською, Іриною Вільде та багатьма іншими — від минулого до сучасних відвідувачів літературно-мистецьких віталень, клубів.
Підведення підсумків заходу відбулось у літературному центрі по вулиці О.Кобилянської, який відкрився з нагоди 96-ї річниці від дня народження Пауля Целана, де представлено цілий арсенал перекладацької скарбниці професора Чернівецького національного університету ім.Ю.Федьковича Петра Рихла, книги-новинки зарубіжних та українських письменників видавництва "Старого Лева". Тут часто відбуваються літературно-мистецькі вечори, концерти сучасних музичних гуртів, можна придбати, почитати художню літературу.
Учителі зарубіжної літератури Кіцманської районної гімназії, Кіцманського ЗНЗ І-ІІІ ст. представили розробки уроків та виховних заходів із зарубіжної літератури із застосуванням краєзнавчого, культурологічного підходу до вивчення предмета. А саме: майстер-клас "Поезія і творчість японських письменників. Чайна церемонія та відбиття в ній національного укладу життя» (учитель Л.К.Мельничук), засідання у літературній кав’ярні "Кава об’єднує світ, з нею він ще смачніший" (учитель Г.М.Олексюк), інтегрований урок "Народні звичаї та традиції у творах Ч.Діккенса "Різдвяна пісня у прозі" та М.Гоголя "Ніч перед Різдвом" (учитель В.М.Дмитрюк). Кожний твір несе в собі ознаки конкретної епохи та країни, відображає національний колорит та уявлення про світ.
 Прадавній буковинський край, його славна історія та розмаїта багатонаціональна культура знайдуть своє відображення і на майбутніх уроках літератури. Адже "той, хто не любить своєї країни, свого народу — не може любити нічого", —  говорив Дж.Г.Байрон.
Любов МЕЛЬНИЧУК,
учителька зарубіжної літератури
Кіцманської районної гімназії.


Джерело http://kitsman.rayon.cv.ua/
Інформація
Відвідувачі, Ви так само можете залишити коментарі до даної публікації
Схожі новини:
Особистий кабінет