Як будуть функціонувати заклади освіти Кіцманської ОТГ?
Добавив:
Коментарів: 0
Добавлено: 12-01-2018, 11:56
Переглядів: 93

Як будуть функціонувати заклади освіти Кіцманської ОТГ?

 Фінансовий рік для новоствореної Кіцманської ОТГ, в яку входять села Суховерхів, Давидівці та місто Кіцмань, ще не встиг повноцінно розпочатися, а вже на часі чимало турбот, пов’язаних із забезпеченням функціонування важливих галузей життєдіяльності. Однією з головних є освітянська ланка, що з утворенням об’єднаної територіальної громади зазнала значних змін.


Так з 1 січня 2018 року на повне фінансове утримання Кіцманської міської ради ОТГ перейшли Кіцманський ЗНЗ І-ІІІ ст., Кіцманська районна гімназія, Кіцманський НВК, Кіцманський ДНЗ, Суховерхівський ЗНЗ І-ІІ ст., Суховерхівський ДНЗ, Давидівський ЗНЗ І-ІІ ст., Давидівський ДНЗ. Це означає, що всі видатки, пов’язані із діяльністю цих освітніх установ, тобто, виплата заробітної плати педагогам, вихователям, обслуговуючому персоналу, сплата за енергоносії, ремонтні роботи тощо, здійснюватимуться з бюджету об’єднаної територіальної громади.

Щоб обговорити першочергові заходи та окреслити основні напрямки роботи щодо переходу вищевказаних шкіл та садків на утримання ОТГ міський голова Сергій Булега вчора, 11 січня, провів нараду з керівниками загальноосвітніх та дошкільних навчальних закладів за участі в.о.начальника відділу освіти молоді та спорту РДА Оксани Антимійчук та в.о.завідувача райметодкабінетом відділу освіти РДА Надії Баєтул.

Як будуть функціонувати заклади освіти Кіцманської ОТГ?

 Першочергове питання, яке заторкнув міський голова, стосувалося заробітної плати:

— Вже зараз можна впевнено сказати, що педагоги, вихователі, які працюють у навчальних закладах ОТГ, та увесь персонал, задіяний у сфері освіти, будуть забезпечені заробітною платою до кінця цього року. Дошкільні дитячі установи Кіцманя зможуть функціонувати протягом 12 місяців, не перериваючи свою роботу в літній період. Також на цей рік передбачено 800 тис.грн. на розвиток усіх закладів освіти в ОТГ, які розподілені пропорційно до кількості учнів та вихованців. Тож маємо можливість не тільки утримувати школи та садки, а й розвивати їх. Крім цього, певні кошти будуть спрямовані на підготовку навчальних закладів до зими, — наголосив С.Б.Булега.

Галузь освіти — найбільш витратна галузь будь-якого бюджету і найбільш відповідальна, адже включає в себе постійну роботу з дітьми, їхнє виховання, навчання, харчування. Тому, щоб не допустити порушення освітнього процесу при зміні форми власності і підпорядкування, та ще й в період реформування, депутатами міської ради було прийнято рішення делегувати функції контролю і відповідальності за сферою освіти в цьому році вже існуючому відділу освіти молоді та спорту РДА і райметодкабінету. А протягом 2018 року спокійно і виважено буде формуватися відділ освіти при Кіцманській міській раді. І у 2019 році він візьме на себе ті функції, які сьогодні має відділ освіти РДА. На найближчу сесію міськради буде винесено питання про надання дозволу на укладення угоди з відділом освіти та райметодкабінетом про делегування їм повноважень за їхніми напрямками роботи. Таким чином, у тісній плідній співпраці буде налагоджено ефективну роботу у 2018 році.

Окрему увагу під час наради приділили харчуванню у садках і школах. Докорінно змінюється принцип харчування в навчально-виховному комплексі, що дозволить значно покращити якість. Оголошено тендер з надання послуг харчування у загальноосвітніх навчальних закладах. Коли буде визначено переможця, до нього будуть поставлені суворі вимоги щодо дотримання всіх вимог та норм. Заявлена ціна на обід одним з підприємців, який подав заявку на участь у тендері, орієнтовно становить 18 грн.

Вже найближчим часом буде впроваджена ініціатива міського голови С.Булеги щодо надання кожному учневі 1-4 класів шкіл ОТГ безкоштовно гарячого напою (чай, кисіль тощо) та булочки. Тож навіть ті батьки, які не можуть щодня виділити школярику кошти на обід, будуть впевнені, що їхня дитина гарантовано отримає теплий напій та свіжу булочку.

У ході наради стало зрозуміло, що попереду в освітян Кіцманської ОТГ чимало роботи, адже керівники навчальних закладів цікавилися і кадровими питаннями, і оформленням документації, штатними розписами, проведенням атестацій педагогів та ЗНО. Міський голова С.Булега та в.о.начальника відділу освіти, молоді та спорту РДА запевнили їх у підтримці та сприянні задля досягнення спільної мети — забезпеченні якісного успішного освітнього процесу.

Янна НИКОЛАЙЧУК.
Джерело http://kitsman.rayon.cv.ua/
Інформація
Відвідувачі, Ви так само можете залишити коментарі до даної публікації
Схожі новини:
Особистий кабінет