Водохреще. Історія і значення свята
Добавив:
Коментарів: 0
Добавлено: 19-01-2018, 11:08
Переглядів: 68

Водохреще. Історія і значення свята

 Сьогодні, 19 січня, православна церква святкує хрещення Ісуса Христа в річці Йордані і об'явлення Пресвятої Трійці. Перед тим, як Христос почав проповідувати своє Боже вчення, то святий Йоан Предтеча підготовлював  людей до приходу Спасителя. Тому й Предтечею він називається, бо прийшов перед Христом і закликав людей до покаяння. Люди горнулись до святого Йоана, каялися у своїх гріхах, а він їх хрестив у Йордані. Тоді прийшов Ісус Христос і просив святого Йоана, щоб він охрестив Його. Святий Йоан ще не бачив був Ісуса і не знав Його, але натхненний Духом Божим упізнав, що це саме той, якому він готує дорогу. Тому не хотів, боявся хрестити Ісуса і сказав: "Ти мене повинен хрестити, а не я тебе". А Ісус відповів:"Хрести мене, бо нам треба виконати всяку правду". І тоді Йоан охрестив  Його. 


Водохреще. Історія і значення свята

 

У той час, коли Ісус стояв у воді, Дух Святий показався у постаті голуба, а з небес почувся голос: "Це Син мій улюблений, у ньому моє благовоління". Таким чином відбулось явлення Святої Трійці: Бог Отець, що говорив з неба, Бог Син, що охрестився, і Дух Святий у  вигляді голуба. На Спомин хрещення Ісуса в Йордані нині всюди за нашим обрядом освячують воду: біля церков, на ріках та ставах! Освяченою водою існує звичай окроплювати запашним васильчиком свої домівки. Перед споживанням їжі п'ють свячену воду — на здоров'я, на щастя, на добро!
У православних також існує традиція купатись у водоймах в освяченій воді на Йордана. Але варто пам’ятати, що духовне здоров'я насамперед дає молитва, а опускання в воду корисне більше для фізичного здоров'я. Якщо людина себе відчуває фізично здоровою, то може собі дозволити скупатися в крижаній воді, але маленьким дітям, хворим і стареньким я б не радив цього робити. 
Митрофорний 
протоіерей 
Роман Маланій,
настоятель Свято-Покровського храму УПЦ КП
смт.Неполоківці.

Водохреще. Історія і значення свята

 
Джерело http://kitsman.rayon.cv.ua/
Інформація
Відвідувачі, Ви так само можете залишити коментарі до даної публікації
Схожі новини:
Особистий кабінет