Жителі Кіцманя запрошують всі населені пункти району створити об’єднану громаду (ВІДЕО)
Добавив:
Коментарів: 0
Добавлено: 12-02-2017, 17:32
Переглядів: 233

Сьогодні, 12 лютого, в Кіцмані відбулося громадськe обговорення питання добровільного об’єднання територіальних громад Кіцманського району з адміністративним центром у місті Кіцмань.

Перед входом у зал РБНТД відбувалася реєстрація учасників обговорення, жителі міста отримували картки для голосування. Жителі інших населених пунктів району також були присутні на заході, але голосувати, відповідно до процедури, могли лише містяни.

Жителі Кіцманя запрошують всі населені пункти  району створити об’єднану громаду (ВІДЕО)

 

Міський голова Кіцманя Сергій Булега розповів про реформу децентралізації, в рамках якої відбувається процес добровільного об’єднання громад в Україні, детальніше зупинився на вигодах для жителів міста від об’єднання і на перевагах, які, у випадку приєднання, будуть мати мешканці сільських громад. Адже історично, територіально, інфраструктурно Кіцмань є центром району, тут діють всі потрібні служби, є зручне транспортне сполучення, не потрібно витрачати кошти на будівництво нових адмінбудівель і т.д. С.Б.Булега запропонував надіслати запрошення увійти до складу об’єднаної громади усім населеним пунктам Кіцманщини, в тому числі й тим, які планують створення власних громад. Тоді у людей буде вибір і, подумавши та порадившись, вони зможуть прийняти зважене рішення.

 

Жителі Кіцманя запрошують всі населені пункти  району створити об’єднану громаду (ВІДЕО)

Про законодавчі аспекти реформи та практичний досвід уже об’єднаних громад розповідали та відповідали на запитання присутніх експерт з правових питань Офісу реформ у Чернівецькому відділенні Асоціації міст України Ольга Чепель, консультанта з бюджетних питань РВ АМУ Євген Прокопець, координатор регіонального офісу реформ з децентралізації та розвитку в Чернівецькій області Тетяна Татарчук.

 

Участь у заході взяв народний депутат України Іван Рибак, який прозвітував про роботу зі сприяння соціально-економічному розвитку м.Кіцмань та району, роз’яснив перспективи реформ і відповів на запитання присутніх.

Участь у обговоренні взяли і виступили заступник голова райдержадміністрації Галина Мельничук, депутат обласної ради Андрій Маковей, жителі Кіцманя Валерій Рудько, Орест Македон та інші.

 

Жителі Кіцманя запрошують всі населені пункти  району створити об’єднану громаду (ВІДЕО)

 

 

У результаті обговорення всі 109 жителів Кіцманя, які зареєструвалися на зборах, підтримали рішення надіслати звернення до всіх населених пунктів Кіцманського району з пропозицією об'єднатися в одну Кіцманську об'єднану територіальну громаду.

Ольга КУЛЬКО.

Джерело http://kitsman.rayon.cv.ua/
Інформація
Відвідувачі, Ви так само можете залишити коментарі до даної публікації
Схожі новини:
Особистий кабінет