Як отримати повторно втрачені документи
Добавив:
Коментарів: 0
Добавлено: 28-02-2018, 11:03
Переглядів: 121

У разі втрати громадянами свідоцтв про народження, шлюб, смерть, з pізних причин (загублення, викрадення, пошкодження), особа може звернутися в органи ДРАЦС для отримання повторних свідоцтв. Органи державної реєстрації актів цивільного стану на підтвердження проведеної державної реєстрації актів цивільного стану видають відповідні свідоцтва та витяги з Державного реєстру актів цивільного стану громадян. Бланки свідоцтв про державну реєстрацію актів цивільного стану є документами суворої звітності.


 

Відповідно до Закону України «Про державну реєстрацію актів цивільного стану» передбачено повторну видачу відділами державної реєстрації актів цивільного стану, дипломатичними представництвами і консульськими установами свідоцтв у випадках, коли оригінал свідоцтва про державну реєстрацію актів цивільного стану вкрадено, загублено, пошкоджено чи знищено, а також у разі внесення змін до актового запису чи його поновлення.

Повторно свідоцтво видається на підставі актового запису цивільного стану за заявою особи, щодо якої складено запис, батькам, усиновлювачам, опікунам, піклувальникам, представникам закладу охорони здоров’я, навчального або іншого дитячого закладу, де постійно перебуває дитина, органу опіки та піклування. Особі, позбавленій батьківських прав, свідоцтва про народження дітей повторно не видаються. Свідоцтво про смерть повторно видається другому з подружжя, а також дітям, у тому числі й усиновленим, та їх законним представникам, близьким родичам померлого (братам і сестрам, онукам, діду і бабі як з боку батька, так і з боку матері), особі, яка є спадкоємцем за законом або заповітом, представникові органу опіки та піклування у разі виконання ним повноважень з опіки та піклування стосовно осіб, які мають право на отримання такого свідоцтва.

Свідоцтва про державну реєстрацію актів цивільного стану можуть повторно видаватися представникам особи, яка має право на отримання даних документів. Повноваження представника мають ґрунтуватися на нотаріально посвідченій довіреності, що передбачено Правилами державної реєстрації актів цивільного стану в Україні,

Після припинення шлюбу, внаслідок його розірвання, свідоцтва про шлюб повторно не видаються, для підтвердження факту шлюбу видаються Витяги з державного реєстру про шлюб. При отриманні витягів та свідоцтв здійснюється оплата відповідно до законодавства.

Для того, щоб отримати повторний документ, громадянам можна звертатися до будь-якого відділу державної реєстрації актів цивільного стану незалежно від місця проживання чи реєстрації.

Юлія Півторан,

спеціаліст Кіцманського районного відділу

державної реєстрації актів цивільного стану

Головного територіального управління юстиції у Чернівецькій області.Джерело http://kitsman.rayon.cv.ua/
Інформація
Відвідувачі, Ви так само можете залишити коментарі до даної публікації
Схожі новини:
Особистий кабінет