Андрій МАКОВЕЙ: «Депутатський мандат дав більше можливостей впливати на вирішення проблем і робити це системно»
Добавив:
Коментарів: 0
Добавлено: 8-03-2018, 09:51
Переглядів: 52
ДЕПУТАТ ЗВІТУЄ

Андрій МАКОВЕЙ: «Депутатський мандат дав більше можливостей впливати на вирішення проблем і робити це системно»

 Андрій Маковей – молодий, але вже відомий на Кіцманщині підприємець, меценат і громадський діяч. Він давно вже відгукується на проблеми краян: то літній людині на лікування коштами допоможе, то молоді на спортивні змагання, то на концерт в сільському клубі… А депутатський мандат, як зізнається сам Андрій, дав йому більше можливостей впливати на вирішення проблем і робити це більш системно.


Чим займається депутат Маковей в обласній раді? Беремо інформацію «з перших рук».

-Працюю у фракції ВО «Батьківщина», - розповідає Андрій Маковей. – Наша фракція завжди активна, монолітна і одностайна у своїх позиціях. Наші голоси завжди на стороні інтересів людей і громади. Я головую в постійній комісії з питань регуляторної політики, розвитку підприємництва, туризму та транскордонного співробітництва, зосереджую свою діяльність на цьому напрямі – і не лише в рідному Кіцманському районі, а й по всьому 202-му виборчому окрузі (а це також Вижниччина, Путильщина, Сторожинеччина).

-Буваєте в районах?

-Так, відвідую досить часто, знаю людей і проблеми населених пунктів. Кожного першого та останнього четверга місяця веду прийом громадян у приміщенні Мамаївської сільської та Лужанської селищної рад (зараз це вже одна об’єднана територіальна громада), і за минулий рік прийняв понад 300 громадян. Враховуючи їхні численні заяви та звернення, надіслав депутатські запити та звернення у відповідні установи: Кіцманську районну раду та райдержадміністрацію – щодо покращення доріг місцевого значенн; у відділ Укртелекому – щодо заміни аварійних підпор на території Кіцманщини; депутатський запит щодо заміни вікон у Нижньостанівецькому будинку-інтернаті; також звертався у районний відділ освіти, Департамент охорони здоров’я, Чернівецькі облраду та облдержадміністрацію, ДП «Чернівецький облавтодор», ПАТ ЕК «Чернівціобленерго», «Укртелеком», підтримував усі звернення облради до КМУ та ВРУ; подав запит у службу автомобільних доріг щодо вирішення питання об’їзної дороги через села Біла та Стрілецький кут, також щодо проблеми Галицького шляху.

-Про останнє питання розкажіть, будь ласка, детальніше – зважаючи на суспільну значущість проблеми.

-Важливість вирішення цього питання справді важко переоцінити – воно стосується життя людей. Аситуація зі смертністю на дорогах усім відома.А в с. Мамаївці Кіцманського району ділянка траси, якою пролягає автомобільне сполучення з Івано-Франківською та Тернопільською областями, особливо небезпечна. Водії нехтують правилами дорожнього руху, значно перевищуючи швидкість, допустиму у населеному пункті. Це є однією з причин летальних ДТП. Тому спільно з Мамаївською ОТГ та Службою безпеки дорожнього руху ми провели обстеження небезпечної ділянки дороги, яка походить через населений пункт. Визначили небезпечні ділянки дороги та направили координати їх розташування у відповідні служби УМВС у Чернівецькій області. Чекаємо реакції…

-Тобто, проблеми сіл бачите не лише з вікна своєї автівки?

-З вікна автівки чи кабінету проблем точно не видно. Щоб знати життя, треба йти в люди. Тож я активно долучаюся до засідань Кіцманської райради та сільських сесій району. Налагодив тісний зв’язок з головами та депутатами сільрад. Регулярно здійснюю огляди шкіл та дитсадочків району, вивчаю їхні проблеми, по можливості, допомагаю. Як голова Кіцманської районної партійної організацію ВО «Батьківщина», матеріально допомагаю й іншим територіальним громадам. Підтримую добровільність об’єднанання громад, бачу в цьому серйозні перспективи, тому працюю також над залученням європейських грантів у місцеві громади, брав участь в обговоренні проблем бюджетного законодавства – бо це також стосується громад.

-Зрозуміло, що реформа децентралізації спонукає громади, аби вони самі на себе заробляли. Але поки ще зароблять – не відмовляються від жодної допомоги...

-Цілком зрозуміло, тому і я намагаюся не відмовляти, коли звертаються по допомогу. Наприклад, долучився до облагородженнятериторіїнавколо храму в с. Мамаївці, до облаштування волейбольногополя, раціонально надати допомогу усім громадам нашого району.

-Ваша доброчинність також відома в районі.

-І моя, і моїх добрих друзів з різних організацій, яких мені вдається долучити до потребуючих закладів саме в нашому районі. Тісно співпрацюю з благодійною організацією «Гільфе» з Чернівців. Разом доставили гуманітарний вантаж до Кіцманської районної лікарні, Станівецького психоневрологічного будинку-інтернату: ліжка, тумби, матраци, каталки. З особистого депутатського фонду виплатив 15тис. грн матеріальної допомоги малозабезпеченим громадянам.

-Фотографії, як Ви подарували патрульній поліції цуценят, які виростуть у розумних службових собак, облетіли всі місцеві газети і сайти…

-Ну, патрульні розповідали, що їм потрібні молоді собаки – у мене була можливість заповнити цю потребу. Думаю, що ті милі створіння з фотографій зовсім скоро допоможуть ловити злочинців.

-Але фотографій з інших Ваших доброчинних справ не так уже й багато було в пресі.

-Якось незручно зробити щось добре – і потім хвалитися… Але я розумію, що є одна причина розповідати про добрі справи: своїм прикладом долучати до цього інших. Ось, наприклад, я серед багатьох інших добрих людей долучився до втілення дитячих мрій на традиційному фестивалі «Буковинська мрія», який організовує неймовірна людина Марта Левченко – я дякую Богові за таких людей на світі! І щиро радий, що знайшовся доброчинець для кожної дитини, яка довірила свої сподівання Марті – часом великі і потаємні, а часом зовсім прості і нехитрі. Справді, дітки ніколи не мають залишатися без свята, без подарунка, без втіленої мрії… Тому я дуже люблю робити подарунки саме дитячим закладам – кращого за дитячу втіху немає нічого.

З різними дитячими святами цьогоріч вітав вихованців дитячого закладу «Дзвіночок», серед іншого, передав цьому центрові соціальної реабілітації дітей акустичну музичну колонку для проведення їхніх святкових подій. Вони ж дуже охоче співають і танцюють – попри те, що їм це фізично дається важче, ніж дітям без особливостей. У Давидівський ДНЗ закупив парти. У Кіцманську районну бібліотеку надавфінансову допомогу на закупки книжок. А солодощі діткам з малозабезпечених родин, з сімей учасників АТО – то святе діло. Цукерок забагато не буває (сміється).

-Так, цукерки швидко зїдаються.

-А є й багато того, що «не з’їдається», а запам’ятовується надовго. Наприклад, проект «Я можу врятувати життя», в якому дітей, підлітків навчають, як надавати першу домедичну допомогу. Це справді може врятувати комусь життя, тому це надзвичайно важливо. Я спонсорував цей проект у нашій області. Також підтримував шкільні змагання для дітей 1-4 класів «Веселі старти», виступив генеральним спонсором щорічного фестивалю силових видів спорту Західної України: «BEREGOMET OPEN SPORT FESTIVAL». Дарував у місцеві школи спортінвентар – м’ячі (футбольні, волейбольні, баскетбольні), скакалки, обручі. Повнісню взяв на себе фінансування волейбольної команди «Кобри», що створена у с. Мамаївці.

-Ви ще й заснували Кіцманський волонтерський центр, активісти якого регулярно здійснюють поїздки в АТО…

-Заснувати – не головне, головне, що він працює. На сьогодні вже вантажі відправлялися в АТО понад сотню разів. Центр працює щоденно і допомагає не тільки бійцям, які перебувають на передовій, а й тим, хто повернувся додому іпотребує допомоги при адаптації.

Щиро вдячний голові волонтерського центру Ганні Юрбаш, адже саме на її плечі випадає найбільше роботи.

Головне залишатись людиною, щоб не відбувалось навколо нас!

- І надалі залишаюсь вірний своїм справам та громаді.

- Дякую. Усіх запрошую відвідувати Громадську приймальню за адресою: м. Кіцмань, вул. Незалежності, 38 офіс №1.
Джерело http://kitsman.rayon.cv.ua/
Інформація
Відвідувачі, Ви так само можете залишити коментарі до даної публікації
Схожі новини:
Особистий кабінет