Консультація психолога: як подолати кризу у житті
Добавив:
Коментарів: 0
Добавлено: 3-04-2018, 17:07
Переглядів: 33

По допомогу до психолога звернулася пані Галина, 52 роки. Описала свою проблему, як стійке відчуття, що її життя зупинилося, відчуття порожнечі. Свій стан вона пов’язує з моментом, коли три роки тому одружився її єдиний син. Галина одружена, стосунки з чоловіком хороші, але відчуття втрати супроводжує жінку всі ці роки.

 


Так склалося, що син не відповідає на дзвінки, внуків вона не бачить (забороняє невістка) і налагодили зв’язок ніяк не вдається. Було кілька спроб контакту з сином, на що отримала різку критику з боку невістки. В голосі біль, безвихідь та розчарування.

Ситуація складна. З сином Галина була близькою, тож тепер її переповнює душевний біль від того, що вона не бачить своєї дитини, внуків, хоч має велике бажання і потребу. Галина дуже багато розповідає про сина, а на питання — де її життя, виявляється, що як часто буває в матерів, жила заради сина, його перемогами та тривогами і т.п. І як наслідок, син зник і зник її сенс життя. Тому консультування продовжилось у такому руслі, щоб жінка спрямувала свою увагу на себе. Перше, що треба зробити — спробувати усвідомити, що в ситуації з сином вона безсильна щось змінити. Це точка безсилля, яку треба прийняти і рухатись від неї далі, в напрямку свого життя. Процес може бути важким, бо більша частина життя була присвячена іншим, тепер потрібно вчитись жити для себе. Так-так, саме своїм життям. Це не егоїстично (в нашому суспільстві існує такий стереотип), це природно, бо часом така материнська любов душить наших дітей і від неї деколи хочеться втекти.

Жінці потрібно згадати, що приносить задоволення, про що мріяла в дитинстві, можливо про подорожі, новий манікюр і почати це втілювати. Без відчуття вини, з любов’ю до себе. Згадати про свої особисті стосунки, як можна їх покращити і гарно провести час, і звичайно спілкуватися з людьми, які будуть підтримувати в період змін.

Шлях до себе – найкращий шлях в цьому житті. Це пізнання себе як окремої особистості, яка має свої бажання, плюси і мінуси, слабкі сторони і сильні. і знання своїх особливостей і бажань — це велике досягнення, яке дає можливість пройти свій шлях з обережністю і любов’ю до себе, життя наповнене більш яскравими фарбами.

Вислів «А скільки життя в твоєму житті?» розкриває питання скільки малих чи великих задоволень ти робиш саме для себе. І йдеться не тільки про смачне тістечко чи ванну з піною, а й уникнення людей, які приносять біль, вміння відстояти свої інтереси, не дозволити на себе кричати. У випадку Галини — не відсторонюватися від життя, адже змінити ситуацію вона не може. А прийняти її, перестати себе травмувати і потурбуватися про себе.

Оксана ВЕСНА,

психолог.

Надаю підтримку в кризові періоди життя.

Безкоштовні консультації за тел. 097-0724661.

 

 Джерело http://kitsman.rayon.cv.ua/
Інформація
Відвідувачі, Ви так само можете залишити коментарі до даної публікації
Схожі новини:
Особистий кабінет