Чому декларацію з сімейним лікарем варто підписати до 1 липня?
Добавив:
Коментарів: 0
Добавлено: 4-06-2018, 10:43
Переглядів: 78

Чому декларацію з сімейним лікарем варто підписати до 1 липня?

 

1 квітня розпочалося підписання декларацій із лікарями первинної ланки (сімейними або педіатрами, терапевтами). Станом на 30 травня в Україні обрали сімейних лікарів та підписали з ним декларації 13% населення, в Чернівецькій області — 15% жителів. Активно цей процес проходить і в амбулаторіях Кіцманщини.
— Майже 16 тисяч жителів Кіцманського району вже підписали декларації з сімейними лікарями чи педіатрами, — розповідає головний лікар Кіцманського Центру первинної медико-санітарної допомоги Мирослав Заліщук. — Без перебільшення можу сказати, що такого показника ми досягли завдяки самовідданій праці наших лікарів і медсестер. Адже комп’ютерної техніки, без якої неможливо ввести дані пацієнтів у загальноукраїнську базу даних, у нас не вистачає. Розуміючи те, що без підписання декларацій з пацієнтами, не буде нормального фінансування первинної ланки медицини,  багато медиків приносять з дому або самі купують для робочих місць комплекти комп’ютерної техніки, щоб мати змогу  підписати декларації з пацієнтами.
 
 
До прикладу, у Новоселицькому районі за кошти районного бюджету у всі амбулаторії закуплено комп’ютери. Як розповів головний лікар Новоселицького ПМСД  В’ячеслав Бежан, цього року з районного бюджету в них виділили 800 тисяч на придбання комп’ютерів для лікарів, а ще — робочі місця новоселицьких лікарів підключили до електронної системи МІС (Медичні інформаційні системи), в якій будуть заповнюватися електронні картки пацієнтів, де вказуються хвороби, результати аналізів, призначене лікування і багато іншого. Таку електронну картку пацієнта зможуть відкрити в будь-якому медичному закладі, що підключений до МІС, і бачити його попередні історії хвороб та правильно призначати лікування. Підключення одного робочого місця лікаря до цієї системи та навчання коштує 8 тисяч гривень, а в Кіцманському районі на це поки що немає грошей… Завдяки гарному фінансуванню, наполегливості та наявності достатньої кількості комп’ютерів  Новоселицький ЦМСД лідирує за кількістю підписаних декларацій з пацієнтами в Чернівецькій області і в травні був на третьому місці по Україні. Кіцманські медики, які поки що не мають такого необхідного матеріального забезпечення, все ж займали третє місце в області за кількістю підписаних декларацій.
То чому ж варто підписати декларацію з сімейним лікарем саме до 1 липня? Виявляється, з другого півріччя первинна медицина вже може отримувати  фінансування від Національної служби здоров’я України. Інформація про підписання декларації пацієнтом надходить у Національну службу здоров'я України, яка на основі цих даних розраховує кошти, які за контрактом має отримати медична практика, до якої прикріпився пацієнт. Тобто від кількості підписаних декларацій залежить фінансування первинної медицини. Тому, навіть якщо ви не маєте потреби зараз звертатися до сімейного лікаря, варто в нього зареєструватися, адже з одержаних коштів Центром ПМСД будуть фінансуватися потреби всіх амбулаторій та ФАПів: не лише зарплата медикам та іншому персоналу, а й закуплятися необхідні медикаменти, обладнання, оплачуватимуться комунпослуги.
 

Чому декларацію з сімейним лікарем варто підписати до 1 липня?

 

 
 
1 липня 2018 року у більшості міст, районів і ОТГ фінансування первинної ланки через субвенцію з державного бюджету припиняється. Медичні заклади після приєднання до реформи отримають (від Національної служби здоров’я) річну оплату з розрахунку кількості пацієнтів. Базова ставка — 370 гривень за одного пацієнта на рік на медзаклад. Але, в залежності від віку людини, ця ставка коригується коефіцієнтом (дивіться таблицю). За дітей до 5 років заплатять в 4 рази дорожче, за людину, віком 65 і більше років — вдвічі дорожче. Тож якщо ви хочете, щоб первина ланка медицини району отримала належне фінансування і медики могли не лише отримати заплату, а й мати кошти на обладнання амбулаторій, і, в результаті, надавати якісні послуги — підписуйте декларацію.
Ольга КУЛЬКО.


Джерело http://kitsman.rayon.cv.ua/
Інформація
Відвідувачі, Ви так само можете залишити коментарі до даної публікації
Схожі новини:
Особистий кабінет