Сьогодні день апостолів Петра і Павла, у Кіцмані — храмове свято
Добавив:
Коментарів: 0
Добавлено: 12-07-2018, 10:09
Переглядів: 38

Сьогодні день апостолів Петра і Павла, у Кіцмані — храмове свято

 

День пам’яті двох найвідоміших апостолів був відомий з часів раннього християнства і відзначався всюди, де воно сповідалося.

За біблійними переказами апостол Петро народився в простій родині і до того, як стати учнем Ісуса Христа, був рибалкою. Звали його тоді Симон, а ім’я Петро він отримав після хрещення в християнство. Петро відразу ж, як дізнався про Христа, став його послідовником. Після зішестя Святого Духа він, як і інші апостоли, відправився по світу проповідувати християнство. Петро був арештований за проповідь в Римі в 67 році, там же і був засуджений до смерті.


У свою чергу, Савл, згодом хрещений як Павло, став послідовником Ісуса далеко не відразу. Якийсь час він був серед переслідувачів християн. Але одного разу в дорозі Савл був засліплений яскравим променем світла і почув голос, який докорив його за невіру в бога. Савл прибув до Дамаску і почав вивчати християнське вчення, і вже через три дні знову прозрів. Після цього він остаточно повірив і став учнем Христа. Павло не раз бував заарештований за проповіді, і врешті-решт його засудили до смерті.

За легендами, святі апостоли Петро і Павло прийняли святе мучеництво в один день. Ще один варіант свідчить, що Павло був страчений рівно через рік після Петра. Апостола Петра розіп’яли головою вниз, а апостол Павло як римський громадянин не міг бути страчений на хресті, йому відрубали голову. Обидва апостоли прийняли смерть в період правління імператора Нерона, який славився своєю жорстокістю і нетерпимістю до християн.

У народі це свято здавна називають коротко – Петрів день. Саме сьогодні у Кіцмані відзначають храмове свято.

 

Що можна і чого не можна робити в цей день

Обмежень щодо їжі в цей день немає (як, наприклад, в пісні дні – середу і п’ятницю).

Прийнято відвідувати родичів і ходити в гості. На столі неодмінно повинні бути рибні страви в честь того, що апостол Петро був рибалкою. Ще одна традиційна страва цього свята – пироги, якими прийнято пригощати хрещеників і хресних батьків.

Як і в інші свята, в цей день не рекомендується займатися важкою працею, прати, прибирати. Тому порядок в домі до свята краще навести заздалегідь.

Не можна лаятися, сваритися і взагалі думати про щось погане.

Не можна прибирати їжу і посуд після святкової вечері – вважається, що залишки їжі призначаються покійним близьким.Джерело http://kitsman.rayon.cv.ua/
Інформація
Відвідувачі, Ви так само можете залишити коментарі до даної публікації
Схожі новини:
Особистий кабінет