9 серпня — День Пантелеймона Цілителя
Добавив:
Коментарів: 0
Добавлено: 9-08-2018, 12:51
Переглядів: 36

 

 

 9 серпня — День Пантелеймона Цілителя

 День Пантелеймона цілителя щорічно відзначається 9 серпня. Це досить шановане християнське свято, яке приурочене до дня народження Пантелеймона цілителя. І в цей день, в усіх церквах проходять урочисті молебні, де люди вшановують святого, і моляться про одужання своїх близьких і знайомих.

Про святого Пантелеймона відомо небагато. Але точно можна сказати, що народився він приблизно в 3-м столітті і був сином відомого багатого язичника. Батько відправив його вчитися лікарській справі, і це у хлопця виходило чудово. Згодом він став одним з найкращих і найшанованіших лікарів. Трохи пізніше він познайомився з проповідником Єрмолаєм, якого, до речі, поминають 8 серпня. І саме цей чоловік розповів Пантелеймону про християнство і навернув його віру.

Повністю Пантелеймон повірив в Ісуса Христа, коли просив у Бога допомоги, щоб вилікувати тяжко хвору дитину. Хлопчика вкусила змія і ніякі ліки не допомагали, тоді святий Пантелеймон почав молитися і сталося диво. І після цього цілитель вирішив присвятити своє життя християнству і служінню Богу.

У православній церкві святий Пантелеймон відомий не тільки як цілитель, ще він вважається покровителем воїнів.

Знахарі вважали, що 9 серпня – це прекрасний день для збору різних цілющих трав та ягід. А у звичайних сім'ях в день Пантелеймона було прийнято йти на город, зривати качан капусти і пекти з неї пироги.

Що не можна робити в свято

Вважається, що в День Пантелеймона не можна працювати в полі. Люди дуже боялися грози, яка могла спопелити кожного, що посміє порушити заборону. До речі, саме тому друга назва свята – Палій.

В цей церковне свято і всі дії повинні бути присвячені допомозі людям. Потрібно молитися і збирати трави, а решту роботи по господарству робити не можна. Вітається тільки те, що відноситься до цілительства. Сьогодні потрібно допомагати бідним, а відмова в допомозі хворому або голодному неприпустима.

Великомученик вважається найсильнішим покровителем хворих, які страждають, і бідних. Його зазвичай просять про все, що стосується здоров'я. Якщо ви не можете помолитися в храмі і поставити свічку святому, то, щоб хвороба пішла, а біль хоч трохи зменшився, можете зробити це вдома.

Вважається, що кожен, хто народжений в День Пантелеймона, має цілиетльські здібності і прекрасно розбирається в лікарських травах.

Прикмети:

Якщо мурахи в цей день "закривають" мурашники – значить, буде дощ.

А якщо на вулиці буде багато коників – значить погода буде ясною і гарною.

У цей день працювати не можна, тільки збирати цілющі трави.Джерело http://kitsman.rayon.cv.ua/
Інформація
Відвідувачі, Ви так само можете залишити коментарі до даної публікації
Схожі новини:
Особистий кабінет