Їстівних равликів вирощують на сімейній фермі поблизу Мамаївців на Кіцманщині
Добавив:
Коментарів: 0
Добавлено: 23-09-2018, 22:18
Переглядів: 20

Смачний і повністю їстівний вид середземноморських равликів (Helix aspersa muller – маленький сірий равлик) вирощують на Кіцманщині, в урочищі Хабайлівка, що адміністративно належить до Стрілецького Кута, а знаходиться недалеко від траси Чернівці-Мамаївці. В Європі страви із равликів є дуже популярними, у нас же лише зароджується культура споживання наземних молюсків. Зайнятися цікавим, але незвичним у наших краях бізнесом, вирішили Оксана Юськів та її чоловік Василь, які спершу і не підозрювали, наскільки клопіткою виявиться ця справа.

Їстівних  равликів вирощують на сімейній фермі поблизу Мамаївців на Кіцманщині

 

Ідею вирощувати равликів привезли із Закарпаття

Вперше скуштували равликів на Закарпатті — розповідає пані Оксана. Порція в ресторані коштувала близько 600 грн., але хтось із компанії наважився замовити екзотичну страву: спробували, сподобалося. Відтоді почали цікавитися цими молюсками: як їх вирощують, як готують. Кілька ферм є на Закарпатті, там туристам пропонують платні екскурсії та дегустації. Але коли власник однієї з равликових ферм почув, що подружжя з Буковини роздумує над тим, щоб самим вирощувати равликів, навіть не хотів розмовляти. Але це лише укріпило бажання створити равликову ферму вдома. Для цього почали читати про технологію, їздити на вже діючі ферми, вивчати, планувати, і, врешті, закупили маточне стадо і взялися до роботи. Цього року подібні ферми з вирощування головоногих молюсків відкрили в сусідніх Тернопільській та Івано-Франківській областях.

Їстівних  равликів вирощують на сімейній фермі поблизу Мамаївців на Кіцманщині

 

 

Турбот із равликами не менше, ніж з іншими тваринами

На перший погляд нескладна справа — вирощування їстівних равликів, виявилася доволі клопіткою і затратною. Насамперед — потрібно тепле приміщення, де маточне стадо в лютому прокидається і відкладає ікру, потім — інкубація цих ікринок в спеціальних лотках, при сталій температурі і вологості. Навесні маленьких молюсків переносять у теплицю, адже наш клімат занадто холодний для середземноморських равликів. Коли малята підростають, їх переселяють у загорожу на свіже повітря, де равлики вдень ховаються під спеціальним дерев’яними щитами. Для корму тут посіяли спеціальний сорт ріпаку, також постійно дають збалансований комбікорм – щоб молюски росли, не хворіли, мали міцні мушлі і розмножувалися. Василь Юськів обладнав полив ділянки, адже равлики люблять вологу. Щодня він не лише годує живність, а й ловить деяких втікачів — ці повільні, але свободолюбиві тваринки вмудряються переповзати через високу сітку огорожі і розповзаються довкола. Але в наших кліматичних умовах пережити зиму в них немає шансів. До холодної пори року їх треба всіх позбирати з ділянки і зберігати, поки равлики сплять, в прохолодному приміщенні до наступного сезону. Частину «урожаю», звісно, потрібно реалізувати, адже за сезон маленький сірий равлик готовий до вживання.

Їстівних  равликів вирощують на сімейній фермі поблизу Мамаївців на Кіцманщині

 

 

Там, де їдять равликів, люди довго живуть

Зацікавившись темою равликів Оксана і Василь Юськіви дізналися про них багато цікавого і із захопленням розповідають про це:

Здавна равликів вживають у їжу в Греції, Італії, Франції — там, де Helix aspersa mullerживе в природніх умовах, — каже Оксана Юськів. — І саме в цих краях люди довго живуть та залишаються активним і в старості. Мені здається, це пов’язано із вживанням у їжу равликів, адже вони мають здатність до регенерації. Наприклад, коли мушля пошкоджується, молюски швидко відновлюють і «ремонтують» її. Дуже корисний для шкіри слиз равликів — він входить до складу дорогих кремів від зморшок, а в косметичних салонах пускають повзати по шкірі молюсків, щоб слиз позитивно впливав на шкіру. Одного разу я пустила равлика поповзати на місце, де був опік, і шкіра на пальці дуже швидко загоїлась.

Пані Оксана може довго розказувати про своїх незвичних домашніх тваринок, яких виростили з ікри і полюбили цю цікаву справу.

Окрім ніжного смаку, м’ясо равликів славиться своєю користю. Вживання його в їжу може покращити пам`ять, запобігти захворюванням серцево-судинної системи, знизити рівень холестерину в крові.

М’ясо равликів багате на вітаміни, цінні мікро та макро елементи, а ще тут багато корисних амінокислот і немає холестерину. Саме тому їх вважають не лише делікатесом, а й дієтичною корисною їжею.

І хоч більшості з нас важко уявити на столі страви з равликів, але ці слизькі створіння вважаються делікатесом у Європі, де їх споживають понад 150 тисяч тонн у рік.

Під час екскурсії сімейною фермою «Буковинський равлик» власники не лише демонструють умови утримання розповідають про своїх молюсків, а й дають скуштувати готові страви з них. Це традиційні «Равлики по-бургундськи» та приготовлені за ексклюзивним рецептом пані Оксани «Равлики по-буковинськи».

Ольга КУЛЬКО.

Їстівних  равликів вирощують на сімейній фермі поблизу Мамаївців на Кіцманщині

Доїхати до ферми "Буковинський равлик" можна, повернувши біля знаку "Кіцманської район" попри садовий центр, вулицею близько 400 метрів. 

 


Джерело http://kitsman.rayon.cv.ua/
Інформація
Відвідувачі, Ви так само можете залишити коментарі до даної публікації
Схожі новини:
Особистий кабінет