У Кіцманській ОТГ найвищі власні доходи на душу населення та найменша питома вага видатків на утримання апарату управління — експерти
Добавив:
Коментарів: 0
Добавлено: 24-09-2018, 16:29
Переглядів: 9

Експерти проаналізували 665 бюджетів об'єднаних громад кожної області за І півріччя 2018 року.

«Тепер кожна об'єднана громада зможе проаналізувати та порівняти результати своєї фінансової діяльності з результатами інших громадам області. Це дасть можливість органам місцевого самоврядування зробити висновки та спрямувати зусилля на зміцнення фінансової спроможності та нарощування фінансового потенціалу з метою ефективної реалізації своїх функцій та повноважень, надання якісних послуг мешканцям громад», — зазначилаЯніна Казюк, координатор з фінансової децентралізації.

 

Серед 26 ОТГ області лише одна Кіцманська ОТГ не отримує базову дотацію з держбюджету, а навпаки — віддає власні кошти у загальну скарбницю. Причина цього — найвищі власні доходи на одного мешканця серед громад Буковини. За перше півріччя сума власних доходів на 1 жителя громади у Кіцманській ОТГ склала 1793,1 грн., в Мамаївській ОТГ — 1012,6 грн., що є 15 за величиною показником. Рівень ротаційності Мамаївськоїх ОТГ становить 27,5% суми усіх доходів громади.

 

Ще один важливий показник, який аналізували експерти — питома вага видатків на утримання апарату управління у власних ресурсах (без трансфертів). Найменший в області цей показник — у Кіцманської ОТГ (14,9%), на 8 місці – Мамаївська ОТГ (27,2%). Понад половину власних надходжень витрачають на утримання апарату — у Вікнянській, Рукшинській і Конятинській ОТГ.

 

За оцінками експертів, при більшій фінансовій спроможності бюджету частка видатків на утримання апарату управління буде меншою, оскільки такі витрати (без урахування витрат капітального характеру, пов’язаних із утриманням органів управління) мають відносно усталену величину. Тому, у бюджетах із більшим ресурсом витрати на апарат управління у відсотковому вираженні є меншими. Внаслідок цього, такі громади мають можливість спрямувати більше коштів на розвиток своїх територій.

Виходячи з аналізу, Яніна Казюк констатувала, що невеликі за територією та чисельністю населення ОТГ здебільшого мають низьку фінансову спроможність. Також такі громади не мають достатнього трудового потенціалу для свого розвитку та якісного управління. Виняток становлять окремі громади, на територіях яких розміщені бюджетоутворюючі підприємства та потужні підприємства реального сектору економіки.

Експерт висловила думку, що одним із оптимальних варіантів подальшого розвитку для громад із низькими показниками фінансової спроможності та демографії є їх приєднання до інших територіальних громад та створення більшої за площею і чисельністю ОТГ. Навіть за умови відсутності у такої ОТГ на поточний момент економічних перспектив для розвитку, таке об’єднання надасть можливість оптимізувати територіальну структуру місцевих рад, підвищити ефективність управління територією, покращити інвестиційну привабливість (за рахунок наявності більшої території та більшої кількості трудових ресурсів) та підвищити рівень доцільності капіталовкладень у територію.

Оцінка виконання показників місцевих бюджетів 665 ОТГ, які мають прямі міжбюджетні відносини з державних бюджетом, проводилася зачотирма показниками:

-власні доходи на одного мешканця (співвідношення обсягу надходжень власних доходів до кількості мешканців відповідної ОТГ);

-динаміка надходжень місцевих податків і зборів у 2018 році порівняно з 2017 роком;

-рівень дотаційності бюджетів (співвідношення обсягу базової чи реверсної дотації до загальної суми доходів ОТГ без урахування субвенцій з державного бюджету);

-питома вага видатків на утримання апарату управління у фінансових ресурсах ОТГ (питома вага видатків на утримання апарату управління органів місцевого самоврядування в сумі власних доходів загального фонду).

За інформацією https://decentralization.gov.ua.Джерело http://kitsman.rayon.cv.ua/
Інформація
Відвідувачі, Ви так само можете залишити коментарі до даної публікації
Схожі новини:
Особистий кабінет